Rekrutacja & Szkolenia Prawo  •  Zarządzanie

Warsztat: Wyciek danych osobowych - procedury reagowania. Obowiązki przedsiębiorców i zarządzanie ryzykiem roszczeń klientów

Al. Jerozolimskie 93 (Nowogrodzka Square), Warszawa, IV piętro
See on map

Język :
polski

Cena : 550 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 750 PLN pozostałe osoby

Osobom, które anulują swój udział w warsztatach do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed warsztatami, koszty nie są zwracane.

Passé

L'événement est terminé.

Wycieki danych osobowych pociągają za sobą wysoki poziom zagrożeń dla przedsiębiorców w postaci sankcji administracyjnych i roszczeń klientów, których dane zostały ujawnione. Podczas naszego spotkania omówimy procedury reagowania w przypadku wykrycia incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych oraz przeanalizujemy sposób minimalizowania ryzyka prawnego.

W ostatnich miesiącach w mediach głośno było o rekordowych karach wymierzanych z tytułu naruszenia zasad ochrony danych osobowych, w szczególności przepisów RODO. Wśród przedsiębiorców rodzi się coraz więcej pytań o to, jak zachować się w takiej sytuacji, jakie mają obowiązki, jakie sankcje im grożą i czego z pewnością NIE powinni robić.


Warsztaty będą obejmować wstęp w zakresie przedstawienia konsekwencji prawnych naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych, zasad odpowiedzialności prawnej za naruszenia oraz wprowadzenie w zakresie zarządzania ryzykiem roszczeń ze strony klientów indywidualnych, których dane osobowe uległy naruszeniu.

Podczas naszego spotkania:

  • przyjrzymy się bliżej obowiązkom przedsiębiorców w kontekście przepisów RODO,
  • omówimy sposoby reagowania na naruszenie bezpieczeństwa lub integralności danych osobowych (ze szczególnym uwzględnieniem cyberbezpieczeństwa) oraz
  • poruszymy kwestię uprawnień osób, których dane stały się przedmiotem naruszenia.


Część praktyczna obejmie case studies, w tym omówienie naruszeń, za które urzędy nadzoru wymierzyły sankcje – ze szczególnym uwzględnieniem sankcji nałożonych przez CNIL (francuski organ nadzoru ds. ochrony danych osobowych) oraz przez polski organ, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Przykłady te posłużą do praktycznej dyskusji z uczestnikami warsztatów w celu wykształcenia kompetencji w zakresie reagowania na incydenty bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem prawnym.

 

Dzięki udziałowi w warsztacie uczestnicy:

  • pogłębią wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych,
  • dowiedzą się, jakie aspekty działalności przedsiębiorstwa i jego procedur podlegają analizie organu nadzoru w przypadku wszczęcia kontroli lub postępowania mającego na celu wyjaśnienie okoliczności incydentów naruszenia bezpieczeństwa
  • rozwiną kompetencje w zakresie praktycznego stosowania procedur reagowania na incydenty naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych

 

Grupa docelowa:

Specjaliści ds. bezpieczeństwa IT, działy IT, compliance, Inspektorzy Ochrony Danych, prawnicy in-house (pracownicy działów prawnych korporacji)

 

Spotkanie zamknięte jest dla przedstawicieli firm konkurencyjnych w stosunku do partnera merytorycznego spotkania. Z  góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Prowadzenie

Partner merytoryczny

Skontaktuj się z nami

Anna Maria Piszewska, Specjalista ds. Szkoleń CCIFP

anna.piszewska@ccifp.pl; tel. +48 22 521 21 44, +48 506 166 736

 

 

Mapa dojazdu

Siedziba CCIFP : Aleje Jerozolimskie 93, Nowogrodzka Square, 6 minut pieszo od Dworca Centralnego , 3 minuty od Placu Starynkiewicza

Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby Izby najłatwiej dotrzesz:

Metrem - linia M1 (stacja Centrum)

Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Plac Starynkiewicza)

Autobusem – linie: 127, 128, 158, 175 (przystanek Plac Starynkiewicza) lub linie: 131, 501, 517, 519, 521, 522, 525 (przystanek Dworzec Centralny)

Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w przy ulicy Williama Heerleina Lindleya oraz przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Siennej.

Płatne miejsca parkingowe z tyłu budynku, przy ul. Nowogrodzkiej (wjazd na ul. Nowogrodzką od ul. Chałubińskiego, ruch jednokierunkowy)

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!