Walne Zgromadzenie

Walne Zgromadzenie CCIFP i debata - czy mamy się bać kryzysu?

Siedziba CCIFP, Al. Jerozolimskie 93, 01-002, Warszawa, Polska
See on map

Język :
polski/francuski

Dla firm stowarzyszonych

Cena : Bezpłatne.

Wydarzenie wyłącznie dla firm stowarzyszonych.

Passé

L'événement est terminé.

Zapraszamy Państwa na Walne Zgromadzenie firm członkowskich Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Fabrice Audan, Prezes Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, zgodnie z artykułem 17 p. 1 statutu CCIFP, zwołuje Walne Zgromadzenie CCIFP na 4 października o godz. 18.00, w siedzibie Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, Al. Jerozolimskie 93, Warszawa.

Zapraszamy Państwa na Walne Zgromadzenie, w którego trakcie będziemy głosować nad zmianami w statucie CCIFP, by poprawić reprezentatywność naszej organizacji oraz usprawnić jej funkcjonowanie.

Spotkanie będzie również okazją do rozmowy w gronie prezesów naszych firm stowarzyszonych na temat aktualnych wyzwań dla przedsiębiorców. Swój udział w krótkiej debacie, która mamy nadzieje zainspiruje gości do dalszych rozmów, potwierdzili już:

 • Przemysław Gdański,Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A.
 • Władysław Grochowski, Prezes Zarządu Grupy ARCHE
 • Zofia Bugajna-Kasdepke, Founding Partner, SEC Newgate CEE

Rekordowa inflacja, przerwane łańcuchy dostaw, brak surowców energetycznych i metali rzadkich, niestabilna sytuacja międzynarodowa, wojna w Ukrainie, słabnące wskaźniki dotyczące polskiej i europejskiej gospodarki. Jeszcze nigdy w historii w tym samym momencie nie pojawiło się przed firmami i państwami tyle wyzwań, z tak wielu obszarów.

 • Jak w tych czasach przygotować się na kryzys?
 • Jak zabezpieczyć płynność finansową firmy?
 • Jakie działania podjąć wobec pracowników?
 • Jak pogodzić presję płacową z budżetami i koniecznością szukania oszczędności?
 • Jak w tym łańcuchu wygląda sytuacja klientów?
 • Co zrobić, by nie przerzucać wszystkich kosztów właśnie na nich?
 • Czy w ogóle mamy jeszcze czas na jakiekolwiek działania, czy firmy przespały moment, gdy trzeba było antycypować możliwe, czarne scenariusze?

Na powyższe pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie dyskusji z zaproszonymi gośćmi i uczestnikami Walnego Zgromadzenia.

Zanim jednak przejdziemy do debaty, głosować będziemy nad zmianami w statucie Izby.

Proponowane zmiany dotyczą dwóch aspektów:

 1. Usprawnienia funkcjonowania CCIFP poprzez wprowadzenie możliwości organizowania posiedzeń Zarządu, Rady, Walnego Zgromadzenia on-line lub w formie hybrydowej.
 2. Wzmocnienie reprezentatywności Rady i Zarządu, poprzez:
  • podział firm stowarzyszonych na 3 sektory: przemysł, handel i usługi
  • wprowadzenie osobnego kolegium wyborczego dla firm Małych (o obrotach rocznych nie przekraczających 5 000 000 PLN) i zagwarantowanie ich reprezentantom 7 miejsc w Radzie CCIFP 
  • powiększenie Zarządu do 7 członków, aby wzmocnić jego reprezentatywność, lepiej rozdzielić role w Zarządzie, by tym samym mógł on wspierać w większym stopniu pracowników CCIFP, by lepiej reagować na wyzwania jutra.

Statut, wraz z proponowanymi zmianami (fragmenty wyróżnione na zielono) znajdą Państwo w linku poniżej.

PROPOZYCJE ZMIAN W STATUCIE >>>

Proponowane zmiany wpisują się w rekomendacje wypracowane przez CCI France International, organizację do której należy CCIFP i która zrzesza wszystkie izby francuskie na całym świecie (125 organizacji w 95 krajach).

W celu lepszego wyjaśnienia wszystkich proponowanych modyfikacji zapraszamy Państwa również na konsultacje z członkami Zarządu, które odbędą się w dniach:

 • 13.09 w godz. 16.00 – 17.00
 • 26.09 w godz. 16.30 - 18.00

Konsultacje odbędą się w formule hybrydowej: w siedzibie CCIFP oraz on-line poprzez platformę ZOOM. Prosimy o potwierdzenie udziału w konsultacjach na adres: mariusz.kielich@ccifp.pl. 

Walne zgromadzenie odbędzie się w języku polskim i francuskim z tłumaczeniem symultanicznym na drugi język.

Walne Zgromadzenie jest jednym z najważniejszych wydarzeń CCIFP, w którym udział wezmą Prezesi polskich i francuskich firm zrzeszonych w naszej organizacji. Jest to doskonały moment, by poznać plany Izby na najbliższe lata i aktywnie włączyć się w budowanie polsko-francuskiego partnerstwa.

 


 

POTWIERDŹ SWÓJ UDZIAŁ poprzez FORMULARZ ZAPISU >>> lub wysyłając zgłoszenie na adres mailowy: maria.jaroszynska(@)ccifp.pl do dnia 2.10.2022.

 

Jeśli nie mogą Państwo osobiście wziąć udziału w Walnym Zgromadzeniu, możecie wskazać swojego pełnomocnika, poprzez:

FORMULARZ PEŁNOMOCNICTWA

 

Przypominamy, że mogą być Państwo reprezentowani przez wyznaczonego pracownika Państwa firmy lub inną firmę stowarzyszoną.

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!