Webinar  •  Webinar

Webinar po polsku: Wpływ epidemii na ceny transferowe i obowiązki sprawozdawcze

Język : polski

Cena :
Webinar jest bezpłatny dla reprezentantów firm stowarzyszonych

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Celem webcastu jest omówienie wpływu pandemii na rozliczenia i omówienie kwestii związanych z raportowaniem cen transferowych za 2019 r.

 

Wybuch pandemii COVID-19 oraz związane z nim spowolnienie gospodarcze w znaczący sposób wpływają na funkcjonowanie międzynarodowych i krajowych grup kapitałowych. Działania mające na celu przeciwdziałanie skutkom powyższych zdarzeń muszą być podejmowane przez grupy zgodnie z przepisami o cenach transferowych, w tym przy uwzględnieniu zasad raportowania transakcji wewnątrzgrupowych.

 

Celem webcastu jest omówienie wpływu pandemii na rozliczenia pomiędzy podmiotami powiązanymi, jak również omówienie najważniejszych kwestii związanych z raportowaniem cen transferowych za 2019 r.

 

Zakres tematyczny:

  1. Ceny transferowe w czasach koronawirusa:
  • Wiarygodna analiza cen transferowych w czasach kryzysu – w jaki sposób podatnicy mogą ograniczyć ryzyko zakwestionowania rozliczeń z podmiotami powiązanymi?
  • Kategorie transakcji i specyficzne zagadnienia wymagające szczególnej uwagi: restrukturyzacje, usługi niematerialne,korekty cen transferowych – na co zwrócić szczególną uwagę? 
  1. Raportowanie cen transferowych:
  • Oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji – najważniejsze kwestie związane ze złożeniem oświadczenia za 2019 r.
  • Informacja o cenach transferowych (formularz TPR) – czym jest oraz na co zwrócić szczególną uwagę wypełniając formularz?

 

Prelegenci:

Webcast poprowadzą eksperci z zespołu Transfer Pricing w KPMG w Polsce:

  • Monika Palmowska, Tax Partner
  • Barbara Popowska, Tax Manager

Paulina Szemiel, Tax Manager

 

Partner merytoryczny

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!