Partner Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)

Targi CSR ON-LINE - francuska reprezentacja i doświadczenia

ONLINE,

Cena : Bezpłatne

http://odpowiedzialnybiznes.pl/targiCSR/

Passé

L'événement est terminé.

Zapraszamy na największe wydarzenie CSR w Polsce! Po raz kolejny firmy stowarzyszone w CCIFP pokażą swoje działania i aktywności w obszarze CSR.

CCIFP, od wielu lat aktywnie włącza się w promowanie idei zrównoważonego rozwoju nie tylko wśród swoich członków, ale również uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych inicjatywach z tego zakresu. Tegoroczne Targi CSR będą już czwartą edycją, w której weźmiemy udział wraz z firmami stowarzyszonymi tworząc francuską przestrzeń.

Tym razem Targi odbędą się całkowicie w formacie ON-LINE. Odwiedzający będą mogli zwiedzać wirtualne stoiska, śledzić bogaty program konferencji i warsztatów, a także porozmawiać z wystawcami w trakcie codziennych sesji networkingowych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Strona wydarzenia

Na stoisku CCIFP zaprezentujemy wyniki badania CSR w Praktyce – Barometr CCIFP, które od kilku lat prowadzone jest wśród naszych członków. Pokazują one w jaki sposób przedsiębiorstwa rozumieją pojęcie CSR, w których obszarach są najbardziej aktywne, a także jakimi zasobami dysponują do realizacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Opowiemy również o naszych własnych inicjatywach, które wdrażamy wewnątrz naszej organizacji, takich jak program zero waste, czy regularne spotkania Komitetu CSR, który jest platformą inspiracji i wymiany doświadczeń dla osób zajmujących się tematami CSR w firmach.

 

Wśród tegorocznych wystawców Targów znajdziecie liczne stoiska firm francuskich, na których dowiecie się o inicjatywach i projektach przez nie prowadzonych.

***

WYSTAWCY CCIFP

TRANSMISJA Z TARGÓW CSR LIVE!

Wspólną reprezentację Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej tworzą firmy:

BSJP BROCKHUIS JURCZAK PRUSAK SROKA NILSSON SP. K.

Jedna z wiodących kancelarii prawnych w Polsce.  Doradzamy przedsiębiorcom we wszystkich kwestiach prawnych związanych m.in. z prawem ochrony środowiska, gospodarką wodną i odpadami. Jesteśmy ekspertem prawa energetycznego, w szczególności OZE. Kompleksowo wspieramy pracodawców w realizacji społecznej odpowiedzialności w miejscu pracy.

BUREAU VERITAS POLSKA

Światowy lider branży TIC (Testing, Inspection and Certification). Dostarczamy wysokiej jakości usługi wspierając na co dzień klientów w spełnianiu stale rosnących wymagań związanych z jakością, bezpieczeństwem i higieną pracy, ochroną środowiska oraz odpowiedzialnością społeczną.
 

CEETRUS POLSKA
Jest inwestorem, deweloperem, komercjalizatorem i zarządcą centrów i galerii handlowych Auchan. Działania z zakresu CSR realizowane w Polsce wynikają ze strategii zrównoważonego rozwoju „Carbon Neutral, Territory Positive (C- T+)”. W ramach działań z zakresu C- Carbon Neutral, firma ogranicza ślad węglowy wytwarzany zarówno przez obiekty handlowe, jak i pracowników, realizuje działania na rzecz bioróżnorodności oraz ogranicza konsumpcję mediów. Wyniki działań są szczegółowo raportowane, a potwierdzeniem ich skuteczności są między innymi certyfikaty BREEAM-In-Use przyznane pięciu obiektom zarządzanym przez Ceetrus. 

BANK CREDIT AGRICOLE

To bank ekologicznie i społecznie zaangażowany na co dzień. Realizuje projekty ekologiczne, takie jak kampania edukacyjna #mniejplastiku. Jest blisko osób głuchych i poprzez działania w ramach „Zamieniam się w słuch” otwiera się na świat ciszy. Inicjatywa „Power People” to jego odpowiedź na potrzebę świata otwartego, tolerancyjnego i różnorodnego.
 

GRUPA EFL

Jej strategia CSR opiera się na 3 filarach: gospodarczym, społecznym i środowiskowym. Inicjatywy podejmowane przez spółki w tych obszarach mają na celu tworzenie nowych szans biznesowych oraz zwiększanie pozytywnego wpływu na otoczenie i wspieranie postaw proekologicznych wśród pracowników i klientów.

 

MICHELIN POLSKA

Trwale wspiera życie lokalnej społeczności w duchu strategii zrównoważonego rozwoju zapisanej z Programie Osiągnięć i Odpowiedzialności Michelin.

 

SANOFI

Realizowana przez Sanofi w Polsce strategia odpowiedzialnego biznesu (CSR) przynosi wiele pozytywnych efektów w wymiarze społecznym, kulturowym, ekonomicznym i środowiskowym. Firma prowadzi działania stawiając na edukację, rozwój pracowników, angażując się w działania skierowane do społeczności lokalnych oraz realizując wiele projektów zdrowotnych. Dzięki wyjątkowej i szerokiej specjalizacji, jest wszędzie tam, gdzie może przynieść realną zmianę.

TARGI CSR ONLINE - INFORMACJE PRAKTYCZNE

Główną platformą wiedzy o przebiegu wydarzenia jest strona www.odpowiedzialnybiznes.pl/targiCSR

Część wystawowa zostanie zaprezentowana na platformie WebEXPO, natomiast profile wystawców udostępnione zostaną na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/wystawcy/

Jak co edycję wydarzeniu towarzyszyć będzie część konferencyjna. Będzie transmitowana poprzez stronę odpowiedzialnybiznes.pl, profil Facebook – https://www.facebook.com/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu, kanał YouTube – https://www.youtube.com/user/ForumOdpBiznesu.

Część konferencyjna dotyczyć będzie środowiska naturalnego i jego ochrony. Networking będzie rozwijany w ramach platformy remo.co, umożliwiając w jednym czasie spotkanie i rozmowę uczestnikom Targów.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!