Członkowie  •  Wydarzenie wyjątkowe Patronat CCIFP

„Rzym – wycieczka poza utartym szlakiem”

On-line,

Język :
Angielski

Cena : WYDARZENIE FIRMY STOWARZYSZONEJ W CCIFP

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z organizatorem

Passé

L'événement est terminé.

Rzym jest również znany jako Wieczne Miasto, gdzie wieczne piękno, wieczny hałas i wieczny ruch cudownie ze sobą współistnieją, tworząc tym samym kwintesencję Włoch, której doświadczają zagraniczni podróżnicy. Wszyscy znają jego słynne miejsca (Koloseum, Watykan itp.), ale niewielu znane są dzielnice, w których się znajdują. Co więcej, po opuszczeniu obszarów turystycznych większość ludzi znajdzie się na nieznanym im terytorium.

W rzeczywistości Rzym jest podzielony na dziesiątki dzielnic, z których każda posiada swoją własną tożsamość i ma poczucie dumy. Nie można prawdziwie poznać Rzymu bez zagłębienia się w jego dzielnice. Źródłem dumy prawdziwego Rzymianina nie jest Koloseum, ale jego własna dzielnica.

 

Nasza wirtualna wycieczka rozpocznie się w centrum miasta, a następnie przeniesie się do obszarów, o których istnieniu nawet nie wiedzieliście –  są to najbardziej autentyczne miejsca Rzymu. Po zakończeniu wycieczki będziecie znali odpowiedzi na następujące pytania:

 

  • Która dzielnica Rzymu jest najbardziej autentyczna?
  • Czym różni się klimat poszczególnych rejonów?
  • Kim jest „coatto” i czym różni się od „pariolino”?
  • Dlaczego niektóre dzielnice mają silne konotacje polityczne?
  • Gdzie można znaleźć najlepsze jedzenie w mieście?

 

Obraz stolicy Włoch widziany z tej perspektywy może rzucić nieco światła na różnice kulturowe, społeczne, historyczne, polityczne i ekonomiczne w obrębie Wiecznego Miasta i samego kraju.

 

Ci vediamo a Roma!


O Rzymie opowie:

Cristiano Berta – lingwista, sommelier, instruktor narciarstwa i miłośnik gór. Włoski góral z Piemontu, który ma bogate doświadczenie międzynarodowe: wychowywał się w Niemczech, studiował we Włoszech, a doświadczenie zawodowe zdobywał również w Danii, Norwegii, Kanadzie i w Szwajcarii.


W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt:

Timea Balajcza, spotkania@balajcza.pl
tel.: +48 601 913 446


  • Zapisując się na webinar, zgadzasz się na przesłanie informacji marketingowych od BALAJCZA sp. z o.o. i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką ochrony danych osobowych zamieszczoną na stronie www.balajcza.pl.
  • Informujemy, iż udział w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA” jest tożsamy z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i rozpowszechnienie przez organizatora, czyli BALAJCZA sp. z o.o. (KRS 0000659805), wizerunku osób uczestniczących w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA”, przewidzianej w art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

PARTNER SPOTKANIA

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!