Komitet Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)

Mozaika klimatu - interaktywny warsztat on-line

ON-LINE,

Język :
polski / francuski

Dla firm stowarzyszonych

Cena : bezpłatne

UWAGA - brak wolnych miejsc. Przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.

Passé

L'événement est terminé.

W ramach Komitetu CSR zapraszamy na innowacyjny warsztat edukacyjny dotyczący ochrony klimatu. Zajęcia prowadzone są w formule zdalnej.

Mozaika klimatu (Fresque du Climat) to edukacyjna gra, której uczestnicy dzięki współpracy w zespole mogą zrozumieć jak zmienia się klimat i jakie będą tego skutki. Podczas warsztatów, gracze pod kierunkiem animatora wspólnie układają kolaż ilustrujący związki między zjawiskami składającymi się na zmiany klimatu. W tym celu posługują się 42 kartami opracowanych na podstawie raportów naukowych IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change).

Grę stworzył Francuz, Cedric Ringenbach, wykładowca z dziedziny zrównoważonego rozwoju na uczelniach inżynierskich i ekspert w kwestii zmian klimatycznych. Od 2017 roku w warsztatach prowadzonych przez animatorów La Fresque du Climat wzięło udział ponad 50 000 osób. Wśród nich byli światowi liderzy polityczni zgromadzeni na COP25 w Madrycie w grudniu 2019 r. i na COP24 w Katowicach.

Gra Climate Collage w wersji online to wspaniała gra edukacyjna na temat zmian klimatycznych, która uczy, bawi i integruje pracowników z oddziałów firmy znajdujących się w różnych miastach, a nawet krajach... a wszystko to przy ograniczonym śladzie węglowym. Gra daje również możliwość wypracowania rozwiązań, które pomogą ograniczyć negatywny wpływ przedsiębiorstwa na środowisko.

Warsztaty trwają 3 godziny.

Maksymalnie może w niej uczestniczyć 12 osób w 2 grupach (6 os./grupa). Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza.

Warsztaty prowadzone w języku polskim lub francuskim (jeśli uda się zebrać odpowiednią grupę). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc udział w warsztacie możliwy jest dla jednej osoby z firmy. 

UWAGA - brak wolnych miejsc. Przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.

Program spotkania:

  • Poznajmy się 
  • Kreatywna część kolaż dla klimatu
  • Wymiana myśli i wrażeń przez uczestników
  • Dyskusja, omawiamy dostępne rozwiązania, które uczestnicy mogą wdrożyć już dziś jako obywatele czy konsumenci

Prowadzenie warsztatów: Virginie Little oraz Katarzyna Udrycka, doradcy Little Greenfinity certyfikowane przez francuskie Stowarzyszenie Fresque du Climat.

Więcej informacji o Climate Collage: na stronie internetowej po angielsku http://climatecollage.org ; na stronie internetowej po francusku https://fresqueduclimat.org ; na stronie Facebook The Climate Collage

O Little Greenfinity

Firma doradztwa ds. zrównoważonego rozwoju, zero waste, audytu węglowego i zmian klimatycznych. Pomaga firmom oraz samorządom lokalnym 1) zmniejszać ich wpływ na środowisko, 2) wzmacniać ich pozytywny wpływ społeczny oraz 3) wybrać odpowiedni model ekonomiczny dla ich działalności.

Little Greenfinitytowarzyszyfirmom wdrażać rozwiązania oszczędne i przyjazne środowisku oraz prowadzi warsztaty i szkolenia uświadamiające dla pracowników.

Duża część działalności firmy jest też ukierunkowana na edukację osób w wieku od 3 do 103 lat. Organizuje wydarzenia o różnej skali (warsztaty, konferencje, Targi Zero Waste), aby uświadamiać im rolę, jaką mogą odegrać w ochronie środowiska i budowaniu społeczeństwa inkluzywnego w myśl idei zrównoważonego rozwoju. 

Przydatne linki

ZAPRASZAMY RÓWNIEZ NA KOLITET CSR POŚWIĘCONY KLIMATOWI - 19.11.2020, 14:30 - 16:00

Prowadzenie

Partner

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!