Koronawirus: nowy rodzaj prawdziwie globalnego kryzysu - skutki dla Europy Środkowej i Wschodniej

Język : angielski

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Prezentacja sytuacji w Europie Środkowo-Wschodniej oraz analiza tendencji przez Michała Dybułę, Głównego Ekonomistę BNP Paribas Banka Polska S.A.

 

Kryzys koronawirusowy bardzo różni się od poprzednich globalnych recesji w XXI wieku. Nie jest on ani spowodowany przez człowieka, ani przez źle funkcjonujące instytucje. Wynika on raczej z tego jak żyjemy i pracujemy w zglobalizowanej gospodarce.

W związku z tym istnieje duża niepewność co do przyszłych perspektyw społecznych i gospodarczych. Na tym etapie wiele scenariuszy może się sprawdzić. Jednak niezależnie od zasięgu i czasu trwania kryzysu, może on doprowadzić do trwałych zmian w zachowaniach konsumentów i przedsiębiorstw. W pewnym sensie koronawirus może zapoczątkować okres "twórczej destrukcji", w którym istniejące struktury są bardzo szybko zastępowane przez coś nowego.

Obecny kryzys jest niewątpliwie dużym wyzwaniem dla Europy Środkowej i Wschodniej. Nowa normalność stworzy jednak nie tylko zagrożenia, ale i możliwości.

Francuskie Izby Przemysłowo-Handlowe w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Polsce, Rumunii, Serbii i Słowacji zapraszają na webinar:

Koronawirus: nowy rodzaj prawdziwie globalnego kryzysu - implikacje dla Europy Środkowej i Wschodniej

Prezentacja obejmuje następujące kraje : Węgry, Republika Czeska, Polska, Rumunia

  Piątek, 26 czerwca 2020, 9:30-10:30

Prezentację poprowadzi Michał DYBUŁA, Główny Ekonomista Banku BNP Paribas

 

Webinar odbędzie się w języku angielskim.

Udział jest bezpłatny, jednak wymaga wcześniejszego zapisu. 

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 25 czerwca na adres: info(@)ccifrance-hongrie.org

Link do udziału w webinarium oraz instrukcje techniczne zostaną wysłane do zarejestrowanych uczestników w dniu 25 czerwca 2020.

Spotkanie nie jest otwarte da mediów.

Organizatorzy:

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!