Komitet

Komitet Mobilności

Cena :
Spotkanie bezpłatne dla firm stowarzyszonych.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy firmy o profilu produkcyjnym i handlowym prowadzące transgraniczną działalność gospodarczą. Spotkanie jest zarezerwowane dla firm płacących minimum standardową składkę.

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Czy i kiedy grozi nam koniec transgranicznej wymiany towarowej?

 

Nieuświadomione konsekwencje Pakietu mobilności 1 dla europejskiego biznesu.

Podstawą działalności produkcyjnej i handlowej jest logistyka i związany z nią transport. Ze względu na deficyt kierowców w państwach centralnych UE (Francja, Niemcy, Włochy, Austria, Holandia i Belgia) wynoszący 520 tysięcy osób, transport drogowy w Europie opiera się na przedsiębiorcach z tzw. państw peryferyjnych Unii, jak Polska, Rumunia, Litwa, Bułgaria, Hiszpania i Portugalia. Wykonują oni około 70% wszystkich przewozów drogowych.

Prowadzone prace nad Pakietem mobilności nr 1 są już bardzo zaawansowane, a wdrożenie zapisów w życie wprowadzi poważne i długoterminowe zaburzenia w europejskiej wymianie towarowej.

 

Wśród wielu następstw wymienić można:

·        redukcję podaży na usługi transportowe na europejskim rynku o około 30%,

·        znaczący wzrost kosztów przewozu i magazynowania,

·        zagrożenie dotychczasowych łańcuchów dostaw,

·        nieakceptowalny wzrost ryzyka administracyjnego zarówno dla przewoźników, jak i dla nadawców i odbiorców ładunków.

 

Zapisy te będą miały bezpośrednie przełożenie na działalność firm produkcyjnych i handlowych prowadzących transgraniczną działalność gospodarczą, a w szczególności przedsiębiorstw opierających dostawy na transporcie drogowym. To zagrożenie warto wziąć pod uwagę planując biznes na lata 2020-2025. Warto też wspólnie zastanowić się nad możliwościami / możliwymi rozwiązaniami mającymi na celu zminimalizowanie skutków Pakietu mobilności nr 1.

Dlatego zapraszamy na spotkanie, na którym konsekwencje Pakietu Mobilności przedstawią eksperci związku pracodawców Transport i Logistyka Polska.
Przedstawiony zostanie m.in. raport prof. Petera Klausa „Pakiet mobilności I. Wpływ na europejski system transportu drogowego”.
 

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim. Uprzejmie prosimy o zgłoszenie Państwa udziału do 5/11/19.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy firmy o profilu produkcyjnym i handlowym prowadzące transgraniczną działalność gospodarczą. Spotkanie jest zarezerwowane dla firm płacących minimum standardową składkę.

 

Więcej informacji
Joanna Jaroch-Pszeniczna, joanna.jaroch(@)ccifp.pl, tel. +48 22 5212140

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!