Forum

Francuska reprezentacja na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Forum Ekonomiczne w Karpaczu, Karpacz, Polska
Passé

L'événement est terminé.

23 partnerów wraz z CCIFP pojawi się w Karpaczu tworząc największą reprezentację międzynarodową na Forum Ekonomicznym.

Francusko-Polska Izba Gospodarcza po raz kolejny będzie obecna na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-7 września br. i przyciągnie ponad 4000 przedstawicieli biznesu, Prezydentów, Premierów i ministrów z Polski i zagranicy, jak również liczne grono dziennikarzy. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są „Nowe wartości Starego Kontynentu - Europa u progu zmian”. Bogaty program merytoryczny Forum przewiduje ponad 300 wydarzeń. 

Francusko-Polska Izba Gospodarcza, wraz z 23 firmami stowarzyszonymi, pragnie stworzyć silną reprezentację na Forum uczestnicząc w wielu panelach dyskusyjnych, organizując jedną z największych stref partnerskich CAFE FRANCE, a także przeprowadzając szeroką komunikację wśród gości forum i mediów.

PROGRAM AKTYWNOŚCI NA FORUM 2023

 

PAWILON CAFE FRANCE - zapraszamy do Café France, jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc na Forum, gdzie przy kawie i świeżo wypiekanych croissantach będziecie mogli porozmawiać o biznesie i nawiązać relacje z największymi inwestorami. 

Znajdziecie nas w strefie wystawców przed hotelem Gołębiewski, tuż obok pawilonu Rzeczpospolitej.

 

5.09.2023

od 14:00 - zapraszamy do CAFE FRANCE

godz. 14:20 - 15:20 - Debata - Inwestycje w zieloną gospodarkę – konieczność, szansa, czy obowiązek?

MIEJSCE: Hotel Gołębiewski, sala Zielona transformacja

Niestabilna sytuacja geopolityczna, kryzy energetyczny i ekologiczny, presja inflacyjna, zmieniające się regulacje krajowe i europejskie, to główne wyzwania, z którymi mierzą się obecnie przedsiębiorcy. Jak w tych warunkach planować długotrwałe i przede wszystkim zrównoważone inwestycje? Jak przyciągać nowe projekty do Polski, skutecznie konkurując z pozostałymi krajami regionu? Jak wykorzystać potencjał, innowacyjne technologie i rozwiązania, a także determinację do zielonej zmiany sektora prywatnego w transformacji całej gospodarki? Jak sprawić, by nowe regulacje stały się akceleratorem zmian, a nie ich hamulcem? 

godz. 17:00 - 18:30 - Cocktail z okazji 30-lecia IPSEN w Polsce*

godz. 22:00 - 2:00 - WIECZÓR FRANCUSKI i koncert Marcina Wyrostka*

 

6.09.2023

8:30 - 9:30 - Debata - Transformacja energetyczna w Polsce: rola partnerstwa publiczno-prywatnego, jak zmienia się krajobraz energetyczny, wyzwania i szanse na przyszłość.*

Od powodzenia i tempa transformacji energetycznej zależy nie tylko stabilność systemu energetycznego Polski, ale przyszłość całej gospodarki. Dostęp do zielonych źródeł energii staje się kluczowy dla inwestorów przy podejmowaniu decyzji o rozpoczynaniu kolejnych projektów w danym kraju. Sektor prywatny od kilku lat wprowadza innowacyjne rozwiązania, które mają na celu przejście do gospodarki obiegu zamkniętego i redukcję śladu węglowego. Jak zatem wykorzystać potencjał biznesu do transformacji całej gospodarki? Jak zmienia się krajobraz energetyczny kraju? Jaką rolę odegra partnerstwo publiczno-prywatne w procesie zmian i jak je prowadzić, by wspólnie wspierać się w zielonej transformacji?

od 10:00 - zapraszamy do CAFE FRANCE

11:00 - 12:00 - Debata - Kto za to zapłaci, czyli jak zapewnić finansowanie kluczowych projektów inwestycyjnych w Polsce?

Transformacja energetyczna, rozwój cyfryzacji, przemysł oparty o nowoczesne technologie, dostępne i ekologiczne nieruchomości mieszkaniowe, zrównoważone miasta, to obszary, które w najbliższych latach stanowić będą o przyszłości polskiej gospodarki. Sukces i tempo prowadzonych zmian zależy przede wszystkim od zapewnienia stabilnego finansowania. Jak zatem wykorzystać zarówno kapitał prywatny jak i dostępne środki publiczne do budowania nowoczesnej gospodarki? Jak łączyć potencjały, ale też godzić interesy wszystkich stron procesu inwestycyjnego? W trakcie debaty chcielibyśmy wraz z przedstawicielami inwestorów, instytucji finansujących inwestycje oraz samorządów porozmawiać o wyzwaniach i poszukać najlepszych modeli współpracy zapewniających powodzenie realizacji kluczowych projektów inwestycyjnych.

12:30 – 14:00 - Debata - Jak technologie i innowacje napędzają trendy konsumenckie w Polsce – debata L’Oréal Poland and Baltic HUB*

15:00 - 15:20 - Schneider Electric - Elektryczność 4.0

19:30– 24:00ALPEJSKA NOC W KARPACZU. Wspólny wieczór organizowany przez izby: francuską, niemiecką, szwajcarską.

 

7.09.2023

8:30 - 9:30 - Tête à tête z inwestorami francuskimi – debata zamknięta Komitetu Zdrowie CCIFP - Rozwiązania w systemie ochrony zdrowia, które mogą poprawić opiekę nad pacjentem.*

od 10:00 - zapraszamy do Cafe France

 

Śledź #KarpaczFR oraz #CafeFrance na Twitterze oraz Linkedin i bądź na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami dotyczącymi naszej obecności na Forum Ekonomicznym.

WYDARZENIA SPECJALNE

 

5.09.2023, godz. 22:00

WIECZÓR FRANCUSKI i koncert MARCINA WYROSTKA*

Wyjątkowy artysta uświetni swoim występem pierwszy wieczór na Forum w Karpaczu. Nie zabraknie znanych francuskich klasyków, w nowej, modnej aranżacji, jak i energetyzujących autorskich kompozycji.

Marcin Wyrostek, to jeden z najwybitniejszych akordeonistów w Polsce, który koncertował z takimi wykonawcami jak: Bobby McFerrin, Kayah, Dorota Miśkiewicz, Jose Maria Florencio, Nippy Noya, Stanisław Soyka.

W programie wieczoru:

  • Koncert Marcina Wyrostka z zespołem
  • Koktajl oparty na smakach francuskiej kuchni
  • Degustacja francuskich serów i wina
  • Open bar z klasycznymi koktajlami i autorskimi drinkami Wyborowa Pernod Ricard

*Wstęp na wydarzenie za zaproszeniem.

 

6.09.23, godz. 19:30

ALPEJSKA NOC W KARPACZU

Trzy kraje, trzy pawilony, trzy kultury. Zapraszamy wraz z izbami szwajcarską i niemiecką na wyjątkową noc w Karpaczu. Połączymy wszystko co najlepsze z każdego kraju, byście mogli poczuć alpejski klimat u podnóża Karkonoszy.

W każdym z pawilonów znajdziecie inne atrakcje i strefy tematyczne, ale łączyć nas będzie dobra zabawa, jedzenie, muzyka i międzynarodowa atmosfera.

  • CAFE FRANCE: strefa taneczna z DJ i najnowszymi kawałkami ze scen klubowych Berlina, Genewy i Paryża. Ponadto wyborne francuskie wina, przekąski, wędliny, sery i open bar Wyborowa Pernod Ricard.
  • SWISS POINT - Pawilon Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej: strefa chill'out z czekoladową fontanną oraz serem raclette przyrządzanym przez niestrudzonego robota.
  • German Lounge: bawarskie klimaty, które stanowić będą przedsmak zbliżającego się Oktoberfest. Wyborne piwo, koncert kapeli bawarskiej i pyszne jedzenie. 

Weź udział w licznych zabawach, poznaj inwestorów z Francji, Szwajcarii i Niemiec, poznaj smaki i tradycje alpejskie i zatańcz w rytm najgorętszych przebojów. Wydarzenie otwarte dla wszystkich gości Forum. 

Partnerzy:

Partnerzy wspierający:

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!