Komitet  •  Wydarzenie wyjątkowe Komunikacja i PR

E-Komitet ds. Mikrofirm – jak optymalizować koszty powierzchni biurowej?

siedziba CCIFP, Al. Jerozolimskie 93, 02-001, Warszawa
See on map

Język :
polski

Dla firm stowarzyszonych

Cena : Wydarzenie bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich firm z sektora MŚP.

Wydarzenie odbędzie się na platformie Zoom. Link zostanie przesłany do wszystkich zarejestrowanych osób przed wydarzeniem.

Passé

L'événement est terminé.

Zapraszamy na spotkanie E-Komitetu ds. Mikrofirm w formie online, które będzie poświęcone sposobom optymalizacji kosztów powierzchni biurowej.

Według danych za 2022 rok, popyt na biura w Warszawie był bliski rekordu z 2019 roku i wyniósł 860 000 m2 wynajętej powierzchni biurowej, czyli aż o 33% więcej niż w roku 2021. Powoduje to, że właściciele budynków biurowych i handlowych są w mniejszym stopniu skłonni do negocjacji i renegocjacji umów najmu.

 

Podczas spotkania odpowiemy na pytania:

- czy małe i średnie firmy mają możliwości efektywnej negocjacji i renegocjacji umów najmu? 

-  jak w takim otoczeniu rynkowym powinny działać małe i średnie firmy, aby zabezpieczyć koszty prowadzenia działalności? 

Małe i średnie przedsiębiorstwa mają zazwyczaj mniejsze możliwości negocjacji i renegocjacji umów najmu powierzchni biurowych oraz handlowych niż duże korporacje. W połączeniu z podwyżkami cen energii oraz najwyższą od 1990 roku inflacją powoduje to diametralny wzrost kosztów prowadzenia działalności, co skutkuje upadkiem wielu firm.

Rok 2020 diametralnie zmienił rynek biurowy. Przewidywano koniec biur, zmianę pracy na home office oraz przebudowę galerii handlowych na mieszkania i centra rozrywki. Prognozowano spadek kosztów najmu powierzchni biurowych i handlowych, ale czy tak się stało? Perspektywa ostatnich trzech lat pokazuje, że istnieje wiele modeli korzystania z powierzchni biurowych. Począwszy od pracy zdalnej poprzez hybrydową, elastyczne biuro po tradycyjne powierzchnie biurowe.

Nasz ekspert – Marcin Szlęzak, CEO Find Office, odpowie na pytania dotyczące umów najmu, jak również przestawi sposoby optymalizacji kosztów biura.

Wydarzenie odbędzie się na platformie Zoom. Link zostanie przesłany do wszystkich zarejestrowanych osób przed wydarzeniem.

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!