Wydarzenie wyjątkowe Patronat CCIFP

CZY TWOJA FIRMA JEST JUŻ GOTOWA NA RAPORTOWANIE ESG?

Cena : WYDARZENIE FIRMY STOWARZYSZONEJ W CCIFP

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z organizatorem.

Passé

L'événement est terminé.

Jak często Twoi Klienci pytają o ślad środowiskowy produktu, który właśnie wprowadzasz na rynek? Czy wiesz który etap produkcji jest największym obciążeniem dla środowiska? Jak szybko potrafisz to policzyć?

Obowiązek raportowania ESG zgodny z Corporate Sustainability Reporting Directive (dyrektywą CSRD) będzie wkrótce obowiązywał praktycznie każdą polską firmę. Zmiany są wprowadzane stopniowo i na początek dotyczyć będą tylko największych graczy. Warto jednak przygotować się już dziś.

Life Cycle Assessment (w skrócie LCA) to metoda oceny obciążenia środowiska na każdym etapie cyklu życia produktu. Dzięki niej identyfikacja najbardziej emisyjnych procesów lub podejmowanie bardziej świadomych decyzji związanych z wybraniem właściwych podzespołów jest niezwykle łatwe.

LCA, dostępne na Platformie 3DEXPERIENCE, umożliwia monitorowanie i raportowanie parametrów takich, jak:

  • emisja dwutlenku węgla,
  • wpływ na dziurę ozonową,
  • zużycie energii elektrycznej,
  • radiacja,
  • czynniki kancerogenne.

Połączenie technologii wirtualnego bliźniaka i LCA umożliwia wczesne określenie wymagań dotyczących zrównoważonego rozwoju i ułatwia szybkie podjęcie decyzji przy wyborze podzespołów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym.

Zapraszamy na webinar, w którym poruszymy temat Life Cycle Assessment - metodę umożliwiającą monitorowanie i raportowanie czynników istotnych dla zrównoważonego rozwoju.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!