Wydarzenie wyjątkowe Patronat CCIFP

Bezpłatny Webinar CRIDO: Dekarbonizacja przemysłu – od czego zacząć, jak sfinansować?

Język :
Polski

Cena : WYDARZENIE FIRMY STOWARZYSZONEJ W CCIFP.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z organizatorem.

Passé

L'événement est terminé.

Zapraszamy do udziału w najbliższym webinarze organizowanym przez CRIDO wraz z Partnerem CertyNergia o tematyce Dekarbonizacja przemysłu – od czego zacząć, jak sfinansować?, który odbędzie się 9 maja br. w godzinach 11:30 – 12:30. 

 

Gdyby uznali Państwo, że Państwa członkowie lub partnerzy mogliby być zainteresowani tą tematyką, bardzo prosimy o przekazanie informacji o webinarium. 

 

Do poinformowania o wydarzeniu mogą Państwo użyć treści znajdującej się poniżej lub odesłać swoich członków do strony wydarzenia, na której znajduje się formularz rejestracyjny >> CRIDO | Dekarbonizacja przemysłu – od czego zacząć, jak sfinansować?

 

Walka ze zmianą klimatu jest absolutnie niezbędna dla przyszłości Europy i świata. Europejskie prawo o klimacie przewiduje, że do 2050 r. UE stanie się neutralna klimatycznie. To efekt zobowiązań UE i jej państw członkowskich podjętych w ramach porozumienia paryskiego z 2015 r. UE zamierza przeznaczyć na ten cel minimum 30% budżetu na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy czyli co najmniej 540 mld EUR, co ma przyśpieszyć dekarbonizację przemysłu i zachęcić przedsiębiorstwa do podjęcia inwestycji związanych z podniesieniem efektywności energetycznej, gospodarką obiegu zamkniętego czy przejściem na odnawialne źródła energii.

Zapraszamy na webinar ekspertów CRIDO oraz Certynergiaeuropejskiego lidera wśród niezależnych przedsiębiorstw świadczących usługi związane z poprawą efektywności energetycznej, podczas którego omówimy najważniejsze kwestie związane z dekarbonizacją przemysłu - co oznacza to pojęcie, od czego zacząć proces zielonej transformacji, a także jak go finansować. Nie zabraknie również tematu ESG, w tym definicji śladu węglowego.

W trakcie webinaru omówimy:

  • jak podejść do tematu dekarbonizacji,
  • w jaki sposób zidentyfikować obszary transformacji,
  • jak przebiega audyt efektywności energetycznej
  • i co powinno wydarzyć się po jego zakończeniu z uwzględnieniem możliwości pozyskania pomocy operacyjnej w formie białych certyfikatów.

Podzielimy się także wiedzą na temat różnych źródeł finansowania zielonych inwestycji, w tym dotacji z programów operacyjnych 2021-2027 (w szczególności w ramach programu FENIKSFENG, regionalnych programów uwzględniających środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji) czy z Krajowego Planu Odbudowy, wybranych źródeł finansowania bezpośrednio z KE (np. z programu Innovation Fund) oraz innych krajowych instrumentów wsparcia.

Do uczestnictwa w webinarium zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli przedsiębiorstw produkcyjnych, energochłonnych planujących podjęcie działań związanych z dekarbonizacją działalności.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!