Izba

Wydarzenia CAFE FRANCE na Formum Ekonomicznym w Karpaczu w telegraficznym skrócie

Przeczytaj o najważniejszych spotkaniach i debatach Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

Z nami trzy niezwykle intensywne dni, podczas których tworzyliśmy i animowaliśmy francusko-polską obecność na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. CAFE FRANCE była jedną z największych i najbardziej aktywnych stref partnerskich, tworzoną wspólnie z aż szesnastoma firmami członkowskimi CCIFP. Nasz pawilon stanowił przestrzeń do spotkań, miejsce wyjątkowych debat i rozmów VIP z przedstawicielami instytucji publicznych oraz punkt odniesienia dla wielu wydarzeń dziejących się wokół francusko-polskiej społeczności biznesowej. Tematami przewodnim, które towarzyszyły Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej podczas całego wydarzenia, były szeroko rozumiane wyzwania zielonej transformacji oraz obszary inwestycyjne z nią związane.

Zobacz krótkie podsumowanie naszej obecności na Forum Ekonomicznym w Karpaczu:

 

Wtorek 7 września 2021


Prezentacja Raportu Wyzwania dla Polski na temat transformacji ekologicznej

Prezentacja wyjątkowego projektu – interaktywnego Raportu CCIFP, który w swojej pierwszej odsłonie skupia się na tematach dotyczących najistotniejszych aspektów TRANSFORMACJI EKOLOGICZNEJ.

Przejdź do strony raportu: www.wyzwaniadlapolski.pl

W naszej publikacji przedstawiamy zagadnienia, zarówno w sferze ekologicznej, gospodarczej, jak i społecznej, które decydują o tym, jak będzie wyglądała Polska za 10, 20, 50 lat. W tym procesie niebagatelną rolę odgrywają przedsiębiorcy, którzy mogą stać się akceleratorem zielonej transformacji.


Dowiedz się więcej o Raporcie i jego współtwórcach
 


Wieczór Francuski i koncert RENI JUSIS

Wraz z zaproszonymi gośćmi, w nieformalnej atmosferze i wśród francuskich specjałów, kontynuowaliśmy rozmowy rozpoczęte pierwszego dnia Forum. Na gości CAFE FRANCE czekała tego wieczoru wyjątkowa niespodzianka muzyczna – występ Reni Jusis z repertuarem z nowego albumu „Je suis Reni”.

Partnerami wieczoru byli Wyborowa Pernod Ricard i Auchan Polska. Środa 8 września 2021

Spotkanie reprezentantów firm członkowskich z Minister Klimatu i Środowiska, Panem Michałem Kurtyką

Rozmowa pozwoliła na wymianę najważniejszych doświadczeń i podzielenie się wspólnymi spostrzeżeniami dotyczącymi wyzwań zielonej transformacji, z którymi konfrontują się firmy stowarzyszone CCIFP.

 

 

Spotkanie autorskie z Pierre-André de Chalendar, Prezesem grupy Saint-Gobain  – na zaproszenie Stowarzyszenia Francja-Polska

W CAFE FRANCE odbyło się spotkanie autorskie z Prezesem grupy Saint-Gobain, Panem Pierre-André de Chalendar wokół jego ostatniej książki "Miasto wobec wyzwań. Jak odnaleźć pragnienie życia w mieście?". Tego samego dnia odbył się również panel "Środowisko: odpowiedzialność każdej organizacji i każdego z nas" z jego udziałem oraz z udziałem Pana Michała Kurtyki, Ministra Klimatu i Środowiska, Pana prof. dr hab. Piotra Wachowiaka, Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawi, Pani Anny Janiczek, Prezes PZU Zdrowie oraz Pana François Colombié, Prezesa honorowego  Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

 

Transformacja ekologiczna wyzwaniem, czy szansą na ponadnarodowe partnerstwo? - debata panelowa

Debata panelowa z udziałem Fredericka Faroche, Dyrektora generalnego grupy Veolia, Xavier Pontone, Prezes zarządu Air Liquide, Filipa Grzegorczyk, Wiceprezesa Zarządu Grupy Azoty i Jacka Chodkowskiego, Dyrektora generalny grupy Dalkia w Polsce. Rozmówcy dzielili się swoimi doświadczeniami w kontekście walki ze zmianami klimatu i koniecznymi działaniami w obszarze transformacji ekologicznej.

 

Zrównoważone inwestycje, czyli jak pogodzić wyzwania środowiskowe i społeczne z interesem ekonomicznym przedsiębiorstw - debata panelowa

Debata z udziałem Marka Niedużaka, Podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Fabrice’a Audan, Prezesa Wyborowa Pernod Ricard oraz CCIFP, Frederica Billet, Ambasadora Francji w Polsce i przedstawicieli firm: Orange, Saint-Gobain i Crido. Uczestnicy zgodnie podkreślili, że Polska potrzebuje inwestycji i to inwestycji zrównoważonych. Są one możliwe do zrealizowania, choć koszty ponoszone zarówno przez sektor prywatny, jak i publiczny będą niebagatelne.

 

Tutaj przeczytasz więcej o naszych debatach

 

Ekologiczna żywność – klucz do konkurencyjności polskiego i unijnego rolnictwa - debata panelowa

Debata o ekologicznej żywności i perspektywach rozwoju rolnictwa w Polsce i w Europie, której partnerami byli Carrefour Polska oraz BNP Paribas Bank Polska.

 

Atrakcyjność inwestycyjna w Europie - debata panelowa

Rozmowa o atrakcyjności inwestycyjnej w Europie z Prezesem Polskiego Fundusz ]u Rozwoju S.A., Panem Pawłem Borysem oraz z Dyrektorem Generalnym Business France, Panem Christophem Lecourtier- mówiliśmy m.in. o konieczności zachowania konkurencyjnego rynku europejskiego i atrakcyjności ekonomicznej Polski i Francji

Wieczór w CAFE FRANCE uprzyjemniły gościom Koktajl Jubileuszowy Stowarzyszenia Francja-Polska, z okazji jego 25-lecia, oraz Wyborowy wieczór.

 

Czwartek 9 września 2021

Rozmowy przedstawicieli Komitetu Zdrowie z Ministerstwem Zdrowia

Spotkanie członków Komitetu Zdrowie, koordynowanego przez Wicedyrektor CCIFP Joannę Jaroch,  z Podsekretarzem Stanu Ministerstwa Zdrowia, Panem Maciejem Miłkowskim. Przedstawiciele firm rozmawiali o wyzwaniach dla sektora ochrony zdrowia, inwestycjach firm w sektorze farmaceutycznym, a także możliwościach współpracy, która przełoży się na lepszą jakość usług dla pacjentów.

 

Wywiad Dyrektor Generalnej CCIFP z Dziennik Gazeta Prawna

Monika Constant, DG CCIFP opowiedziała o francusko-polskiej współpracy, zielonych inwestycjach i perspektywach wymiany handlowej.

 

Obejrzyj pełen wywiad tutaj

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!