Wydarzenia CAFE FRANCE na Formum Ekonomicznym w Karpaczu w telegraficznym skrócie

Przeczytaj o najważniejszych spotkaniach i debatach Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

Z nami trzy niezwykle intensywne dni, podczas których tworzyliśmy i animowaliśmy francusko-polską obecność na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. CAFE FRANCE była jedną z największych i najbardziej aktywnych stref partnerskich, tworzoną wspólnie z aż szesnastoma firmami członkowskimi CCIFP. Nasz pawilon stanowił przestrzeń do spotkań, miejsce wyjątkowych debat i rozmów VIP z przedstawicielami instytucji publicznych oraz punkt odniesienia dla wielu wydarzeń dziejących się wokół francusko-polskiej społeczności biznesowej. Tematami przewodnim, które towarzyszyły Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej podczas całego wydarzenia, były szeroko rozumiane wyzwania zielonej transformacji oraz obszary inwestycyjne z nią związane.

Zobacz krótkie podsumowanie naszej obecności na Forum Ekonomicznym w Karpaczu:

 

Wtorek 7 września 2021


Prezentacja Raportu Wyzwania dla Polski na temat transformacji ekologicznej

Prezentacja wyjątkowego projektu – interaktywnego Raportu CCIFP, który w swojej pierwszej odsłonie skupia się na tematach dotyczących najistotniejszych aspektów TRANSFORMACJI EKOLOGICZNEJ.

Przejdź do strony raportu: www.wyzwaniadlapolski.pl

W naszej publikacji przedstawiamy zagadnienia, zarówno w sferze ekologicznej, gospodarczej, jak i społecznej, które decydują o tym, jak będzie wyglądała Polska za 10, 20, 50 lat. W tym procesie niebagatelną rolę odgrywają przedsiębiorcy, którzy mogą stać się akceleratorem zielonej transformacji.


Dowiedz się więcej o Raporcie i jego współtwórcach
 


Wieczór Francuski i koncert RENI JUSIS

Wraz z zaproszonymi gośćmi, w nieformalnej atmosferze i wśród francuskich specjałów, kontynuowaliśmy rozmowy rozpoczęte pierwszego dnia Forum. Na gości CAFE FRANCE czekała tego wieczoru wyjątkowa niespodzianka muzyczna – występ Reni Jusis z repertuarem z nowego albumu „Je suis Reni”.

Partnerami wieczoru byli Wyborowa Pernod Ricard i Auchan Polska. Środa 8 września 2021

Spotkanie reprezentantów firm członkowskich z Minister Klimatu i Środowiska, Panem Michałem Kurtyką

Rozmowa pozwoliła na wymianę najważniejszych doświadczeń i podzielenie się wspólnymi spostrzeżeniami dotyczącymi wyzwań zielonej transformacji, z którymi konfrontują się firmy stowarzyszone CCIFP.

 

 

Spotkanie autorskie z Pierre-André de Chalendar, Prezesem grupy Saint-Gobain  – na zaproszenie Stowarzyszenia Francja-Polska

W CAFE FRANCE odbyło się spotkanie autorskie z Prezesem grupy Saint-Gobain, Panem Pierre-André de Chalendar wokół jego ostatniej książki "Miasto wobec wyzwań. Jak odnaleźć pragnienie życia w mieście?". Tego samego dnia odbył się również panel "Środowisko: odpowiedzialność każdej organizacji i każdego z nas" z jego udziałem oraz z udziałem Pana Michała Kurtyki, Ministra Klimatu i Środowiska, Pana prof. dr hab. Piotra Wachowiaka, Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawi, Pani Anny Janiczek, Prezes PZU Zdrowie oraz Pana François Colombié, Prezesa honorowego  Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

 

Transformacja ekologiczna wyzwaniem, czy szansą na ponadnarodowe partnerstwo? - debata panelowa

Debata panelowa z udziałem Fredericka Faroche, Dyrektora generalnego grupy Veolia, Xavier Pontone, Prezes zarządu Air Liquide, Filipa Grzegorczyk, Wiceprezesa Zarządu Grupy Azoty i Jacka Chodkowskiego, Dyrektora generalny grupy Dalkia w Polsce. Rozmówcy dzielili się swoimi doświadczeniami w kontekście walki ze zmianami klimatu i koniecznymi działaniami w obszarze transformacji ekologicznej.

 

Zrównoważone inwestycje, czyli jak pogodzić wyzwania środowiskowe i społeczne z interesem ekonomicznym przedsiębiorstw - debata panelowa

Debata z udziałem Marka Niedużaka, Podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Fabrice’a Audan, Prezesa Wyborowa Pernod Ricard oraz CCIFP, Frederica Billet, Ambasadora Francji w Polsce i przedstawicieli firm: Orange, Saint-Gobain i Crido. Uczestnicy zgodnie podkreślili, że Polska potrzebuje inwestycji i to inwestycji zrównoważonych. Są one możliwe do zrealizowania, choć koszty ponoszone zarówno przez sektor prywatny, jak i publiczny będą niebagatelne.

 

Tutaj przeczytasz więcej o naszych debatach

 

Ekologiczna żywność – klucz do konkurencyjności polskiego i unijnego rolnictwa - debata panelowa

Debata o ekologicznej żywności i perspektywach rozwoju rolnictwa w Polsce i w Europie, której partnerami byli Carrefour Polska oraz BNP Paribas Bank Polska.

 

Atrakcyjność inwestycyjna w Europie - debata panelowa

Rozmowa o atrakcyjności inwestycyjnej w Europie z Prezesem Polskiego Fundusz ]u Rozwoju S.A., Panem Pawłem Borysem oraz z Dyrektorem Generalnym Business France, Panem Christophem Lecourtier- mówiliśmy m.in. o konieczności zachowania konkurencyjnego rynku europejskiego i atrakcyjności ekonomicznej Polski i Francji

Wieczór w CAFE FRANCE uprzyjemniły gościom Koktajl Jubileuszowy Stowarzyszenia Francja-Polska, z okazji jego 25-lecia, oraz Wyborowy wieczór.

 

Czwartek 9 września 2021

Rozmowy przedstawicieli Komitetu Zdrowie z Ministerstwem Zdrowia

Spotkanie członków Komitetu Zdrowie, koordynowanego przez Wicedyrektor CCIFP Joannę Jaroch,  z Podsekretarzem Stanu Ministerstwa Zdrowia, Panem Maciejem Miłkowskim. Przedstawiciele firm rozmawiali o wyzwaniach dla sektora ochrony zdrowia, inwestycjach firm w sektorze farmaceutycznym, a także możliwościach współpracy, która przełoży się na lepszą jakość usług dla pacjentów.

 

Wywiad Dyrektor Generalnej CCIFP z Dziennik Gazeta Prawna

Monika Constant, DG CCIFP opowiedziała o francusko-polskiej współpracy, zielonych inwestycjach i perspektywach wymiany handlowej.

 

Obejrzyj pełen wywiad tutaj

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Auchan Świąteczna Zbiórka Żywności

Już po raz kolejny Auchan Retail Polska udostępnia swoje sklepy na rzecz Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!