Webinar

WEBINAR: Rozwiązywanie sporów podczas pandemii

Język : polski

Cena :
Wydarzenie bezpłatne dla przedstawicieli firm stowarzyszonych
Link do udziału w webinarze zostanie przesłany w osobnej wiadomości po potwierdzeniu rejestracji.

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Jak rozwiązywać spory kiedy nie działają sądy? Mediacje są doskonałym narzędziem nie tylko dla sporów już zawisłych w sądzie. Zapraszamy!

 

Jak rozwiązywać spory, kiedy nie działają sądy? Dokąd udać się po pomoc w związku z zaistniałym sporem - czy to w relacji z kontrahentem spółki czy konfliktem wewnątrz przedsiębiorstwa - w tym szczególnym czasie? Co ze sporami już zawisłymi przed sądem?

 

Te i inne pytania niewątpliwie zadają sobie przedsiębiorcy w tym trudnym dla gospodarki i biznesu czasie. 

 

Dotknięci takim problemem przedsiębiorcy przeglądają swoje kontrakty w poszukiwaniu klauzul związanych z siłą wyższą czy nadzwyczajnymi sytuacjami.
A ponieważ umowy pisze się na ciężkie czasy niewątpliwie, w niejednej umowie znajdą tego rodzaju klauzule i je zastosują. Pozostaje jednak pytanie jak rozwiązywać spory w sytuacji, w której nie działają sądy, a strony umówiły się na rozstrzyganie ewentualnych konfliktów przez właściwy sąd powszechny? Co mają zrobić przedsiębiorcy, których sprawy już zawisłe w sądach są właśnie odwoływane i mogą trafić na koniec kolejki w już i tak przeciążonych sprawami sądach? 

 

Odpowiedzią na te i inne pytania mogą okazać się alternatywne metody rozwiązywania konfliktów (ang. Alternative Dispute Resolution), w tym mediacje. 

 

Mediacje są doskonałym narzędziem nie tylko dla sporów już zawisłych w sądzie, ale i takich, które dopiero się zaczynają się tlić. Możemy je zastosować w stosunkach zewnętrznych spółki (mediacje gospodarcze) lub też w przypadku sporów wewnętrznych (mediacje wewnątrzorganizacyjne), które na każdym poziomie w strukturze służą stronom w znalezieniu rozwiązań z jednoczesnym uczeniem się nowego sposobu komunikacji nieantagonizującej.

 

Te i inne zagadnienia poruszymy podczas webinaru poświęconego rozwiązywaniu sporów w czasie pandemii.

 

Prowadzący: 

  • dr Ewelina Stobiecka, koordynator Międzynarodowego Centrum Mediacji oraz partner zarządzający w kancelarii Taylor Wessing  
  • Izabela Salicka, mediator MCM, mediator wewnątrzorganizacyjny, interwent kryzysowy i facylitator dialogu

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!