Webinar

Webinar po polsku: Zielona energia dla firm – zakup energii bezpośrednio ze źródła OZE

Język : Polski

Cena :
Wydarzenie bezpłatne dla przedstawicieli firm stowarzyszonych
Link do udziału w webinarze zostanie przesłany w osobnej wiadomości.

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Uwaga: webinar jest zamknięty dla reprezentantów kancelarii prawnych

 

W ostatnich latach branża OZE rozwija się dynamicznie, stanowiąc istotny udział w miksie energetycznym. Pod względem przyrostu nowych mocy z OZE Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc w Europie. Rozwój zielonej energii odpowiada zapotrzebowaniu firm planujących realizować politykę „100% energii z OZE”. Cel ten może zostać osiągnięty dzięki zyskującym na popularności umowom typu corporate PPA.

Corporate PPA to długoterminowa umowa sprzedaży energii elektrycznej zawierana pomiędzy wytwórcą (np. elektrownią wiatrową), a odbiorcą. Dobrze wynegocjowana może zapewnić gwarancję zakupu energii po przewidywalnej cenie w dłuższym horyzoncie czasowym.

Podczas webinarium omówimy korzyści płynące z umów typu corporate PPA. Przedstawimy podstawowe modele tych umów i wskażemy, w których przypadkach niezbędne jest podjęcie dodatkowych kroków związanych z regulacjami rynków finansowych.

 

Program webinarium:

  1. Charakterystyka i rodzaje corporate PPA
  2. Corporate PPA jako instrument finansowy
  3. Korzyści finansowe wynikające z modelu zakupu energii opartego o umowę corporate PPA
  4. Negocjowanie umów corporate PPA – na co zwrócić szczególną uwagę  

 

Prelegenci:

Łukasz Petelski, radca prawny w zespole Public Sector & Energy w polskim biurze Eversheds Sutherland. Specjalizuje się w doradztwie dla sektora energetycznego oraz obsługą transakcji finansowania inwestycji z sektora energetycznego. 

Michał Markowski, LL.M., radca prawny partner, kierujący praktyką bankowości i finansów w polskim biurze Eversheds Sutherland.  Specjalizuje się m.in. w obsłudze prawnej transakcji finansowania inwestycji.

 

 

Partner merytoryczny

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!