Webinar  •  Szkolenie

WEBINAR PO POLSKU : "Działalność gospodarcza online – zagrożenia, wyzwania oraz sposoby zarządzania ryzykiem”

Język : polski

Cena :
Wydarzenie bezpłatne dla przedstawicieli firm stowarzyszonych
Link do udziału w webinarze zostanie przesłany wraz z potwierdzeniem rejestracji.

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Zapraszamy na webinar dotyczący zagrożeń i naruszeń zw. z prowadzeniem działalności online. Jakie są wymogi regulacyjne? Jak uniknąć szkód?

 

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie sprawiła, że punkt ciężkości stosunków gospodarczych został przeniesiony na rynek online. W ostatnich tygodniach obserwujemy bezprecedensowe natężenie działalności e-commerce. Konieczność przynajmniej częściowego przeniesienia działalności do sieci dotyczy jednak nie tylko przedsiębiorców z branży handlowo-usługowej, ale też pracodawców z innych branż czy instytucji publicznych. Wprost proporcjonalnie wzmaga się też, niestety, aktywność przestępców internetowych, zawodowo zajmujących się kradzieżą danych, wyłudzeniami środków finansowych czy spekulacją na rynku domen internetowych. Wzrasta też liczba nieuczciwych praktyk konkurentów rynkowych w ofertach internetowych czy ryzyka związane z właściwą ochroną informacji i dokumentów poufnych w systemie pracy zdalnej. 

Webinarium jest adresowane do przedstawicieli wszystkich branż i koncentruje się na aspektach zagrożeń i naruszeń specyficznych dla prowadzenia działalności oraz świadczenia pracy w trybie online. Omówione zostaną również formy działań mające na celu wyeliminowanie lub przynajmniej zminimalizowanie potencjalnych szkód materialnych, jak i wizerunkowych dla przedsiębiorców prowadzących działalność w sieci. Poruszona też zostanie tematyka wymogów regulacyjnych prowadzenia działalności handlowo-usługowej drogą elektroniczną, które – jak pokazuje praktyka – często nie są prawidłowo identyfikowane nawet przez przedsiębiorców od lat działających w kanale e-commerce. 

 

Agenda:
1.    Typowe naruszenia online wykorzystujące cudzą markę lub uderzające w renomę przedsiębiorstwa
2.    Cyberataki oraz najczęstsze formy internetowych oszustw i prób wyłudzeń danych
3.    Wyzwania i zagrożenia związane z pracą zdalną
4.    Wymogi prawne prowadzenia działalności e-commerce

 

Informacje o prelegentce : 
Joanna Polkowska, adwokat, Senior Associate w zespole Commercial polskiego biura Eversheds Sutherland. 
Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, IT oraz prawie umów handlowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań arbitrażowych dotyczących rejestracji nazwy domen internetowych. Zajmuje się również sprawami z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawa reklamy, w tym reklamy internetowej z wykorzystaniem cudzych znaków towarowych jako słów kluczowych, oraz prowadzeniem sporów sądowych w sprawach gospodarczych. Pracuje dla wiodących spółek z sektorów FMCG, motoryzacyjnego, farmaceutycznego oraz R&D.

 

UWAGA: Spotkanie nie jest przeznaczone dla reprezentantów organizacji prowadzących konkurencyjną działalność w stosunku do działalności Eversheds Sutherland Wierzbowski, w szczególności firm prawniczych. Dziękujemy za zrozumienie.

 

UWAGA - spotkanie dedykowane jest wyłącznie przedstawicielom firm stowarzyszonych w CCIFP. Po weryfikacji każdej osoby zgłoszonej poprzez formularz zapisu CCIFP zastrzega sobie prawo do przesłania potwierdzenia udziału jedynie osobom reprezentującym firmy stowarzyszone.

Partner merytoryczny

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!