Webinar  •  Webinar Wymiana gospodarcza

Webinar: Jak dochodzić swoich praw we Francji?

Język :
polski

Cena : Wydarzenie bezpłatne

Webinarium odbywa się na platformie zoom.

Passé

L'événement est terminé.

Do jakiego Sądu powinniśmy skierować naszą sprawę oraz co uczynić w sytuacji, gdy nasz zagraniczny kontrahent nie wywiązuje się z umowy?

Prowadząc spółkę, działalność gospodarczą na skalę międzynarodową, czy też współpracując z zagranicznymi kontrahentami istnieje ryzyko, iż napotkamy na swojej drodze problemy wynikające z różnic w obowiązującym systemie prawnym danego państwa.

 

Często w takich sytuacjach nie wiemy, do jakiego Sądu powinniśmy skierować naszą sprawę, co uczynić w sytuacji, gdy nasz kontrahent nie wywiązuje się z umowy, czy i kiedy konieczne będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który przeprowadzi nas przez całą procedurę.

 

Podczas spotkania z udziałem eksperta – adw. dr. Adama Gautier, który ukończył studia doktoranckie z zakresu prawa porównawczego na Uniwersytecie w Strasbourgu, omówimy powyższe tematy, przedstawimy główne zasady francuskiej procedury cywilnej i odpowiemy na pytania nurtujące Państwa, związane z szeroko rozumianą tematyką egzekwowania swoich praw we Francji.

 

Program:

1.    Powództwo cywilne – wprowadzenie

2.    Jurysdykcja i rodzaje sądów – do jakiego Sądu należy kierować pisma przeciwko podmiotom gospodarczym lub osobom fizycznym; 3.    Procedura cywilna – główne zasady; 4.    Rodzaje postępowań; 5.    Kiedy wymagana jest reprezentacja pełnomocnika w Sądzie?

6.    Co zrobić, gdy dostaniesz pozew z Francji?

7.    Egzekwowanie należności od kontrahenta pochodzącego z Francji; 8.    Terminy przedawnienia roszczeń; 9.    Najważniejsze różnice w postępowaniu cywilnym w Polsce i we Francji; 10.  Podsumowanie; 11.  Pytania od uczestników.

 

Zapisy już otwarte. Zapraszamy!

Partner merytoryczny:

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!