Wyjście z tzw. „silosów” , przełamanie skrajnego indywidualizmu i samotności menedżerów. Wykorzystanie siły kolektywu, aby uzyskać synergię działań dzięki tzw. „współpracy generującej”, (z ang. „Generative collaboration”). Współpracy, która powoduje wytwarzanie zupełnie nowego jakościowo rezultatu i jest prawdziwą wartością dodaną dla firmy, zespołów i poszczególnych pracowników.
W czasie warsztatu przyjrzymy się konceptowi „Inteligencji Zbiorowej „ (Collective Intelligence) wg.modelu Roberta Diltsa. Pochylimy się nad głównymi czynnikami sukcesu firmy : praca zespołowa i spójność zespołów. Postaramy się wniknąć w ich główne składniki : zdolność dzielenia się informacją wśród członków zespołu, wykorzystywanie wspólnej wiedzy do skutecznego poszukiwania rozwiązań i zdolność członków zespołu do okazywania sobie wzajemnego wsparcia. Odkryjemy Co-development (Współrozwój) , jako jedną z metod pozwalającą na rozwój i wzmocnienie inteligencji zbiorowej i w ten sposób przyczyniającą się do budowania organizacji inteligentnych. Zapoznamy się również z narzędziem „Balanced Team Model”, pozwalającym na przeprowadzenie diagnozy Państwa ekip pod kątem wpisywania się w ducha „Organizacji Inteligentnych”.
Korzyści dla uczestników:
- Zapoznanie się z konceptem „Collective Intelligence” i „Organizacji Inteligentnych”
- Odkrycie ich głównych zalet i znaczenia w rozwoju skutecznych i wydajnych firm
- Poznanie kilku metod pozwalających na jej wzmocnienie w przedsiębiorstwie
Program:
- Zdefiniowanie „Collective Intelligence” i organizacji inteligentnych
- Kilka ćwiczeń praktycznych
- Przedstawienie metody Co-developmentu
- Przedstawienie narzędzia „Balanced Team Model”
- Pytania –odpowiedzi/ Końcowe wnioski
Grupa docelowa:
Dyrektorzy, kierownicy HR, kadra zarządzająca i wszyscy, którzy chcą lepiej wykorzystać potencjał pracy zespołowej
Partner merytoryczny

Mapa dojazdu
CCIFP – aleje Jerozolimskie 93, Nowogrodzka Square, 6 minut pieszo od Dworca Centralnego , 3 minuty od Placu Starynkiewicza
Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby Izby najłatwiej dotrzesz:
Metrem - linia M1 (stacja Centrum)
Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Plac Starynkiewicza)
Autobusem – linie: 127, 128, 158, 175 (przystanek Plac Starynkiewicza) lub linie: 131, 501, 517, 519, 521, 522, 525 (przystanek Dworzec Centralny)
Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w przy ulicy Williama Heerleina Lindleya oraz przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Siennej.
Płatne miejsca parkingowe z tyłu budynku, przy ul. Nowogrodzkiej (wjazd na ul. Nowogrodzką od ul. Chałubińskiego, ruch jednokierunkowy)