Wydarzenie wyjątkowe

Święto Francji online | Występy z okazji 14 lipca | W programie: Reni Jusis, Lucy&Tom, Justyna Bacz | Bądźcie z nami!

Język : francuski / polski

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ ONLINE we wtorek 14 lipca o godzinie 19:00.

 

W programie mini-koncerty:
Reni Jusis
Lucy & Tom
Justyna Bacz

i krótkie reportaże na żywo ze świętujących Warszawy - Krakowa - Paryża
 

W tym roku, ze względu na stan epidemiczny, tradycyjny Bal Francuski nie odbędzie się. Bardzo żałujemy, że nie możemy się spotkać w dotychczasowej formule, ale z uwagi na skalę wydarzenia oraz w trosce o zdrowie uczestników postanowiliśmy zrezygnować z organizacji Balu. Nie oznacza to jednak, że 14 lipca nie będziemy świętować. Tym razem obchody narodowego Święta Francji przenosimy do strefy online... i zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne.

Zabierzemy Was w podróż po najpiękniejszych piosenkach francuskich. Do współpracy zaprosiliśmy trzech wyjątkowych artystów: Justynę Bacz, duet Lucy&Tom oraz RENI JUSIS! Nie zabraknie wielkich klasyków muzyki francuskiej, a także nowych aranżacji znanych przebojów. Każdy z Was będzie mógł w ten wieczór przenieść się choć na chwilę do paryskich knajpek i poczuć atmosferę francuskiego święta 14 lipca. A dzięki połączeniu pomiędzy Warszawą, Krakowem i Paryżem zobaczymy, jak ten dzień celebrują różne miasta.
 

Transmisja odbędzie się w całości na Facebooku Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej >>> . Jeśli jeszcze nie obserwujecie naszego profilu, zachęcamy, by dołączyć do nas już teraz!

Trzech wykonawców, trzy style, trzy odsłony muzyki francuskiej.

 

Reni Jusis

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ikona muzyki klubowej w Polsce.

Jest jedną z niewielu polskich artystek, która w swej karierze nie ogranicza się tylko do jednego wizerunku i stylu, ale cały czas poszukuje i podąża za najświeższymi kierunkami w muzyce. Ma na swoim koncie 7 płyt studyjnych, 6 Fryderyków i współpracę z największymi legendami polskiej sceny muzycznej. Jej muzykę można określić jako mieszankę muzyki tanecznej i elektroniki.

Projekt „Je Suis Reni” to godzinny zbiór niezapomnianych francuskich piosenek o miłości w wykonaniu Reni Jusis z zespołem. Przygoda Reni Jusis z Francją i miłość do piosenek tego regionu trwa od wielu lat, jednak dopiero teraz Reni chce podzielić się swoimi muzycznymi inspiracjami ze swoją publicznością̨. W związku z tym powstał niezwykły projekt: melancholijny i zabawny zarazem... Łączący klasyczne francuskie utwory z lat 60 i 70-tych z największymi popkulturowymi hitami, które nadal utrzymują̨ się na rotacjach radiowych w Polsce. Repertuar projektu „Je suis Reni” jest prawdziwą francuską podróżą w czasie dla słuchacza. Tym bardziej, że tym razem Reni Jusis pojawi się na scenie nie tylko w roli wokalistki, ale także jako wibrafonistka!

AKTUALNOŚCI O ARTYSTCE >>>

Lucy & Tom

Duet podróżujących muzyków, łączących wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej.

Wykształcona w Paryżu mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Ravela i Vivaldiego jak i Édith Piaf, Dalidy, The Doors czy Davida Bowiego. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarówno na deskach teatrów, w klubach muzycznych jak i świetlicach wiejskich i domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę “Édith Piaf Et Ses Amis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej Lucy & Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Duet wystąpił m. in. w legendarnej Piwnicy Pod Baranami, poznańskim Klubie Blue Note, Forum Ekonomicznym w Krynicy, Dworze Artusa w Toruniu, Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie.

Édith Piaf i gitara elektryczna - nowoczesne interpretacje piosenek Édith Piaf i jej śpiewających przyjaciół w wyjątkowych aranżacjach na głos i gitarę elektryczną nadają świeżego wiatru w żagle starym acz nieśmiertelnym utworom. Koncert przeplatają opowieści o Édith, jej miłościach, przyjaźniach i Paryżu.. Doskonały język francuski oraz wyczucie klimatu i emocji tworzą magię opowieści z minionych lat nawiązując do uniwersalności ludzkich przeżyć a niepokorne połączenie koronek i skórzanej kurtki wyśmienicie oddają pierwotny pazur, zadziorność i autentyczność Édith Piaf.

WIĘCEJ INFORMACJI O ARTYSTACH>>>

Justyna Bacz

Piosenkarka, lingwistka, pedagog, autorka przekładów piosenek. Pisze także własne polskie i francuskie teksty oraz muzykę.

W 2018 r. za promowanie kultury francuskiej w Polsce została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury i Komunikacji Republiki Francuskiej. Jest laureatką szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu „Dni Georgesa Brassensa” („Journées Georges Brassens”), na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W 2020 otrzymała Grand Prix francuskiego stowarzyszenia „Les Amis de Georges” za kobiecą interpretację utworów Georgesa Brassensa. Jej repertuar obejmuje  głównie klasykę piosenki francuskiej, piosenki polskie po polsku i po francusku. Śpiewa także po włosku, angielsku i rosyjsku.

Ma na koncie siedem  solowych albumów bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność, poświęconych głównie piosence francuskiej, w tym płytę wydaną przez Polskie Radio Lublin.  Najnowszy projekt  z 2019 r. nosi tytuł „Femmes, czyli kobiety” to piosenki z repertuaru francuskojęzycznych  artystek,  po francusku oraz w autorskich przekładach Justyny.  Układają się one  w opowieść o kobiecie na różnych etapach jej życia. Kilka utworów z tej płyty Justyna Bacz zaprezentuje w mini - recitalu online 14 lipca z okazji Narodowego Święta Francji.  Artystka  koncertuje w Polsce i we Francji, ale również w Szwajcarii, Niemczech, Belgii i Stanach Zjednoczonych. Jej recitale, znakomicie skonstruowane, pełne emocji  są zawsze artystycznym przeżyciem.

Justyna Bacz  występuje ze znakomitymi muzykami m. in. Klaudiuszem Baranem,  Adamem Cegielskim, Mariuszem Dubrawskim, Mariuszem „Fazi” Mielczarkiem, Grzegorzem Poliszakiem Wojciechem Rucińskim.

Współpracuje z Teatrem Kamienica w Warszawie, a także z „Piwnicą na Wójtowskiej” – filią Staromiejskiego Domu Kultury.

WIĘCEJ INFORMACJI O ARTYSTCE >>>

RECENZJA "Okiem obserwatora: Femmes czyli kobiety" >>>

RECENZJA koncertu "Dalida. Pieśń miłości" >>>

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!