Szkolenie Rozwój kompetencji

Spotkania w regionach | Pomorze | Mozaika klimatyczna

Goyki 3 Art Inkubator, Jakuba Goyki 3, 81-706, Sopot, Polska
See on map

Język :
Polski/Francuski

Cena : 380 zł dla firm stowarzyszonych CCIFP
480 zł dla pozostałych uczestników

W razie rezygnacji do 5 dni przed szkoleniem, zwracamy 100% kwoty szkolenia. W razie rezygnacji ze szkolenia na mniej niż 5 dni przed wydarzeniem, opłata nie jest zwracana. Firma może w każdej chwili zamienić osoby zapisane.

Passé

L'événement est terminé.

Zapraszamy do udziału w innowacyjnych warsztatach edukacyjnych na temat zmian klimatycznych.

Mozaika klimatyczna (La Fresque du Climat) to szkolenie, dzięki któremu uczestnicy podczas aktywnej pracy w zespole, poznają mechanizmy rządzące zmianami klimatu. W ramach warsztatów, pod kierunkiem animatora, układają tytułową mozaikę ilustrującą związki między zjawiskami składającymi się na zmiany klimatu. W tym celu posługują się kartami opracowanymi na podstawie raportów naukowych IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change). Zespołowy proces twórczy to kluczowa faza przyswojenia wiedzy. Zmusza do myślenia, a jednocześnie pozwala na kreatywność, bo gracze mogą ozdobić kolaż według swojego uznania. W warsztatach Mozaika Klimatyczna może uczestniczyć każdy, niezależnie od poziomu wiedzy czy wieku.

 

Kto stworzył szkolenie? 

Warsztat stworzył Francuz, Cédric Ringenbach, inżynier, wykładowca w obszarze zrównoważonego rozwoju na uczelniach inżynierskich, ekspert zmian klimatu i transformacji energetycznej. Od 2017 roku w warsztatach prowadzonych przez animatorów La Fresque du Climat wzięło udział ponad 1 000 000 osób. Wśród nich byli światowi liderzy polityczni zgromadzeni na COP24 w Katowicach, COP25 w Madrycie i COP 26 w Glasgow oraz pracownicy polskiego Ministerstwa Klimatu.

Warsztaty szkoleniowe trwają 3 godziny, nie wymagają specjalistycznej wiedzy i są prowadzone w języku polskim lub francuskim (jeśli uda się zebrać odpowiednią grupę). 

 

Do kogo jest skierowane szkolenie?

  • Do pracowników odpowiedzialnych za CSR, zrównoważony rozwój firmy, strategię i adaptację firmy do zmian klimatycznych;
  • Do pracowników z działu HR, odpowiedzialnych za szkolenia, rozwój kompetencji  pracowników firmy;
  • Do członków zarządu i menedżerów; 
  • Do każdej osoby zainteresowanej zmianami klimatycznymi.

 

Kto prowadzi warszaty? 

Virginie Little oraz trenerzy Little Greenfinity certyfikowani przez francuskie Stowarzyszenie Fresque du Climat.

O Little Greenfinity:

Pierwsza w Polsce firma doradcza w obszarze zrównoważonego rozwoju, zero waste, audytu węglowego i zmian klimatu

Little Greenfinity pomaga firmom wdrażać przyjazne dla środowiska i efektywne ekonomicznie praktyki.

Duża część działalności firmy jest ukierunkowana na edukację. Little Greenfinity organizuje wydarzenia o różnej skali (warsztaty, konferencje, Targi Zero Waste). Mają one uświadomiać nam rolę, jaką każdy z nas może odegrać w ochronie środowiska i budowie społeczeństwa inkluzywnego, w myśl idei zrównoważonego rozwoju. 

 

Więcej informacji o warsztatach:

na stronie internetowej po angielsku KLIK

na stronie internetowej po francusku KLIK
OPINIE UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW MOZAIKA KLIMATYCZNA”

** „Warsztat ‘La Fresque du Climat’ otwiera oczy na zjawiska składające się na zmiany klimatu i układa wszystko w jedną całość. Dzięki niemu możemy poskładać elementy, o których tyle słyszymy w przestrzeni publicznej, ale nie zawsze dostrzegamy między nimi związki przyczynowo-skutkowe. Ciekawa i angażująca forma, przyjazny język i „strawne” podanie informacji, a przy tym dobra i merytorycznie przygotowana ekipa moderująca sprawiły, że te trzy godziny były wyjątkowo dobrze wykorzystane.”

Mariusz Kielich, Kierownik ds. Komunikacji i PR - Francusko-Polska Izba Gospodarcza

** „Znakomite warsztaty, które pozwalają zrozumieć złożoność zmian klimatu, kompleksowość ich przyczyn a także istnienie wzajemnych powiązań pomiędzy określonymi działaniami i zjawiskami. Dzięki tej przyczynowo skutkowej optyce niejako diagnozują stan środowiska i pokazuje, że działanie potrzebne jest już teraz i że jest ono naszą wspólną odpowiedzialnością. 

Warsztaty animowane przez znakomite Trenerki, z kolosalną ekspertyzą i pasją do środowiska, są także znakomitym narzędziem teambuildingowym. 

Serdecznie polecam!”

Inga Szaniawska, Koordynator CSR – Auchan Retail Polska

** „Miałem okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym wydarzeniu, jakim były warsztaty Mozaika Klimatu. Trzy godziny minęły błyskawicznie w świetnej atmosferze. 

Polecam każdemu.”

Marcin Janiszak, Dyrektor Operacyjny - Materne-Polska

** „Warsztat ‘Mozaika Klimatyczna’ polecam wszystkim, niezależnie od poziomu wiedzy na temat procesów wpływających na zmiany klimatu. Dzięki merytorycznemu przygotowaniu i zaangażowaniu prowadzącej oraz ciekawej narracji, udział w warsztacie pozwala zrozumieć przyczyny i skutki zmian w środowisku naturalnym oraz wyciągnąć wnioski, jak możemy im przeciwdziałać. To podróż, z której uczestnicy wychodzą niekiedy zatrwożeni wpływem działalności człowieka na środowisko naturalne, ale z pewnością zmotywowani do walki o naszą planetę.”

Agnieszka Michalik, Starszy specjalista ds. CSR i zrównoważonego rozwoju - BNP Paribas Bank Polska

** „Bardzo polecam warsztaty Mozaiki Klimatycznej. Pozwalają w przystępny i ciekawy sposób uporządkować wiedzę o zmianach klimatycznych, zależności między różnymi zagadnieniami i ich efekty. Warsztaty będą przydatne zarówno dla osób zaawansowanych, jak i początkujących, które dopiero zaczynają interesować się tematem wyzwań związanych z klimatem. Wyobrażam sobie, że takie warsztaty mogą być świetną pomocą podczas opracowywania polityki klimatycznej lub identyfikacji ryzyka klimatycznego w firmie.” 

Ewa Deperas-Jarczewska, Starszy specjalista, Biuro komunikacji korporacyjnej - Crédit Agricole Polska


Informacje organizacyjne: 

Data: 22 września 2023 roku

Godzina: 9:30-13:00

Miejsce: Goyki 3 Art Inkubator, Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot

Cena: 

  • 380 pln netto dla firm członkowskich CCIFP
  • 480 pln netto dla pozostałych firm

Aby wziąć udział w szkoleniu należy dokonać wcześniejszego zapisu. 

W razie rezygnacji do 5 dni przed szkoleniem, zwracamy 100% kwoty szkolenia. W razie rezygnacji ze szkolenia na mniej niż 5 dni przed wydarzeniem, opłata nie jest zwracana. Firma może w każdej chwili zamienić osoby zapisane.

W przypadku gdy nie uda się zebrać minimalnej grupy uczestników organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów lub zmiany terminu. 

 

 


Kontakt: Julia Drużkowska, julia.druzkowska(@)ccifp.pl

 

Przed zapisem na dane wydarzenie, prosimy zapoznać się z Regulaminem wydarzeń CCIFP: 

REGULAMIN

 

Prowadzenie

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!