Konferencja i Seminarium Prawo

Seminarium: Wewnętrzne postępowania wyjaśniające

Al. Jerozolimskie 93 (Nowogrodzka Square), Warszawa, IV piętro
See on map

Język :
polski

Cena : 260 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 520 PLN pozostałe osoby

Osobom, które anulują swój udział w seminarium do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów seminarium. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed seminarium, koszty nie są zwracane.

Passé

L'événement est terminé.

Coraz częściej regulacje będą wymagały od przedsiębiorców prowadzenia postępowań wyjaśniających, a od sposobu rozwiązania wykrytych nieprawidłowości będą uzależniać decyzje procesowe albo wysokość sankcji.

Wewnętrzne postępowania wyjaśniające (ang. internal investigations) to działania podejmowane w strukturze przedsiębiorstwa, których bezpośrednim celem jest wyjaśnienie dostrzeżonych, nieprawidłowości, dokonanie  ich  oceny  prawnej  oraz  wyciągnięcie z nich konsekwencji. Postępowania takie pozwalają także zapobiec  dalszym  nadużyciom oraz minimalizować ryzyko odpowiedzialności menedżerów i przedsiębiorcy.

Polskie prawo nie wprowadziło jeszcze kompleksowych regulacji postępowań wyjaśniających oraz korzyści, na jakie przedsiębiorcy wyjaśniający i reagujący na nieprawidłowości mogą uzyskać. Nie mamy jednak wątpliwości, że w najbliższym czasie czekają nas w tym obszarze istotne zmiany. Coraz częściej regulacje będą wymagały od przedsiębiorców prowadzenia postępowań wyjaśniających, a od sposobu rozwiązania wykrytych nieprawidłowości będą uzależniać decyzje procesowe albo wysokość sankcji.

 

Agenda seminarium:

I. Zgłaszanie nieprawidłowości i postępowania wyjaśniające – czy warto na to się zdecydować?;

II. System zgłaszania nieprawidłowości – jak powinien wygląda i jak zabrać się za jego stworzenie?;

III. Prowadzenie postępowania wyjaśniającego – jak je prowadzić, kogo do tego zatrudnić, jakich błędów nie popełnić i ile to kosztuje?;

IV. Postępowanie wyjaśniającego i co dalej? – jakie kroki podjąć w przypadku potwierdzenia nieprawidłowości.

 

Grupa docelowa: przedsiębiorcy, członkowie zarządu, prawnicy przedsiębiorstw

Partner merytoryczny

Skontaktuj się z nami

Anna Maria Piszewska, Specjalista ds. szkoleń CCIFP

anna.piszewska@ccifp.pl; tel. +48 22 521 21 44, +48 506 166 736

 

 

Mapa dojazdu

Siedziba CCIFP : Aleje Jerozolimskie 93, Nowogrodzka Square, 6 minut pieszo od Dworca Centralnego , 3 minuty od Placu Starynkiewicza

Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby Izby najłatwiej dotrzesz:

Metrem - linia M1 (stacja Centrum)

Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Plac Starynkiewicza)

Autobusem – linie: 127, 128, 158, 175 (przystanek Plac Starynkiewicza) lub linie: 131, 501, 517, 519, 521, 522, 525 (przystanek Dworzec Centralny)

Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w przy ulicy Williama Heerleina Lindleya oraz przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Siennej.

Płatne miejsca parkingowe z tyłu budynku, przy ul. Nowogrodzkiej (wjazd na ul. Nowogrodzką od ul. Chałubińskiego, ruch jednokierunkowy)

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!