Wydarzenie wyjątkowe Patronat CCIFP

Ryzyko sankcyjne w biznesie – omówienie wymogów na podstawie rzeczywistych przypadków

Cena : WYDARZENIE FIRMY STOWARZYSZONEJ W CCIFP

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z organizatorem.

Passé

L'événement est terminé.

Od wybuchu wojny w Ukrainie minął blisko rok, Unia Europejska przez ten czas nałożyła na Rosję i Białoruś 9 pakietów sankcji, a dodatkowo w Polsce weszła w życie tzw. „polska ustawa sankcyjna”*. Mimo to świadomość sankcji wśród przedsiębiorców w Polsce jest dość niska, ze względu na „nowość” tematu oraz jego złożoność. 

Listy sankcyjne podlegają ciągłym zmianom, a w gąszczu przepisów i nowych zagadnień łatwo się zgubić. Błędna interpretacja, ale i brak świadomości restrykcji, mogą wpłynąć na podejmowane decyzje biznesowe, co może rodzić bardzo negatywne konsekwencje dla firm i zarządzających.

Serdecznie zapraszamy do udziału w webcaście pt. „Ryzyko sankcyjne w biznesie – omówienie wymogów na podstawie rzeczywistych przypadków”

Eksperci EY z Zespołu Zarządzania Ryzykiem Nadużyć i Zespołu Global Trade omówią kluczowe zagadnienia sankcji i przykłady z polskiego rynku.

W trakcie spotkania przypomnimy podstawy sankcji (kto nakłada, na kogo, od kiedy i kto musi się stosować), omówimy kluczowe reżimy sankcyjne, ale przede wszystkim skupimy się na przedstawieniu rzeczywistych sytuacji, które dotyczą polskich firm i ich kontrahentów, produktów i możliwych konsekwencji.

*wg stanu na 20.01.2023r.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!