Webinar  •  Webinar

Planowane zmiany w zakresie rozszerzenia ochrony konsumenckiej i e-commerce

Język :
polski

Cena : Udział w webinarium jest bezpłatny dla reprezentantów firm stowarzyszonych w CCIFP.

Passé

L'événement est terminé.

Do udziału w webinarium zapraszamy osoby odpowiedzialne za obsługę procesu sprzedaży i reklamacji, w szczególności członków zespołów obsługi klienta.

Informujemy, że to wydarzenie jest zamknięte dla przedstawicieli innych kancelarii prawnych.
Dziękujemy za Państwa zrozumienie.

Od stycznia 2021 r. jednoosobowi przedsiębiorcy będą mogli korzystać częściowo ze szczególnej ochrony dotychczas zarezerwowanej dla konsumentów. Ta zmiana będzie wymagać od sprzedawców ponownej analizy ich procesów sprzedaży, w tym w szczególności przejrzenia regulaminów oraz procedur reklamacyjnych.

 

Do udziału w webinarium zapraszamy osoby odpowiedzialne za obsługę procesu sprzedaży i reklamacji, w szczególności członków zespołów obsługi klienta ze sklepów tradycyjnych, jak i e-commerce.

 

Program:

 1. Główne założenia zmian w obszarze regulacji konsumenckich i e-commerce po 1 stycznia 2021 r.
 2. Z jakich uprawnień konsumenckich skorzysta jednoosobowy przedsiębiorca po 1 stycznia 2021 r.?
  1. Zakres zmian:
   • Zakaz stosowania klauzul niedozwolonych
   • Rozszerzona rękojmia
   • Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem
  2. Możliwości ograniczenia nowych uprawnień
 3. Kiedy jednoosobowy przedsiębiorca objęty jest dodatkową ochroną?

 

Prelegenci:

Paweł Lipski

Partner w praktyce własności intelektualnej kancelarii Bird & Bird. Doradza klientom od 2006 roku. Jest cenionym specjalistą w zakresie prawa nowych technologii, w szczególności w zakresie własności intelektualnej. Zajmuje się również prawem Internetu, ochrony danych osobowych, prawem konsumenckim, sporami sądowymi, prawem reklamy oraz prawem kontraktowym. Doradza klientom w projektach związanych z cyfrową transformacją biznesu. Wspiera klientów w sporach sądowych, postępowaniach przed PUODO, UOKiK, UPRP oraz EUIPO, w negocjacjach, procesach due diligence oraz tworzeniu strategii zarzadzania własnością intelektualną. Pracuje dla wiodących platform internetowych, przedsiębiorców z sektora sprzedaży detalicznej oraz producentów zaawansowanych systemów IT. Ma szczególne doświadczenie w zakresie naruszeń prawa w Internecie, doradza m.in. w głośnych sprawach dotyczących naruszeń praw przez użytkowników serwisów hostingowych. Reprezentował firmy w wielu postępowaniach karnych i cywilnych dotyczących naruszenia praw własności intelektualnej. Doradzał kilkudziesięciu startupom internetowym w kwestiach zgodności ich modeli biznesowych z prawem. Jest członkiem International Trademark Association (INTA). Prestiżowe informatory prawnicze Chambers and Partners oraz Legal500 rekomendują go w zakresie własności intelektualnej.

 

Katarzyna Klimczak

Associate w praktyce własności intelektualnej kancelarii Bird & Bird. Doradza przedsiębiorcom od 2012 roku. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, prawie nowych technologii i e-commerce. Jej dotychczasowe doświadczenie obejmuje kompleksowe doradztwo prawne w zakresie prawa cywilnego i konsumenckiego dla polskich oraz zagranicznych spółek, w tym m.in. z branży telekomunikacyjnej, marketingowej i produkcyjnej. Ma na swoim koncie liczne projekty związane z doradztwem dla przedsiębiorstw w zakresie dostosowania ich działalności do regulacji ochrony danych osobowych. Reprezentowała klientów w postępowaniach sądowych m.in. w sprawach konsumenckich, jaki i ochronę o dóbr osobistych w zakresie prawa do prywatności. Przed dołączeniem do Bird & Bird doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych międzynarodowych i polskich kancelariach prawnych. Odbyła staż w Radzie Unii Europejskiej w Brukseli, doskonaląc znajomość prawa europejskiego. Jest absolwentką Interdyscyplinarnych Studiów Europejskich w College of Europe oraz Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Zuzanna Morawska-Zakroczymska, LL.M.

Junior associate w praktyce Commercial kancelarii Bird & Bird. Doradza klientom od 2017 roku. Specjalizuje się w prawie danych osobowych i nowych technologii, a także e-commerce. Doradza przy implementacji Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) w ramach przeprowadzania audytów oraz doradztwa bieżącego. Posiada szerokie doświadczenie w obsłudze spółek z sektora telekomunikacyjnego, ubezpieczeniowego oraz produkcyjnego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych międzynarodowych kancelariach oraz w Ministerstwie Cyfryzacji. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała także w ramach programu Erasmus na Utrecht University. Ukończyła również studia LL.M. z prawa europejskiego na College of Europe w Brugii. Jest aplikantką adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!