Komitet  •  Wydarzenie wyjątkowe Energia i Środowisko

Narzędzia dekarbonizacji w przemyśle: CCS i technologie wodorowe

ZOOM oraz siedziba CCIFP, Nowogrodzka Square Al. Jerozolimskie 93 02-001 Warszawa
See on map

Język :
polski

Dla firm stowarzyszonych

Cena : Wydarzenie bezpłatne. Należy się zalogować w celu rejestracji. Wydarzenie wyłącznie dla członków CCIFP płacących składkę standard lub wyższą. Ilość miejsc dla firm doradczych ograniczona.

Zapisy na wydarzenie są zamknięte i ograniczone do firm - członków CCIFP. Zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Passé

L'événement est terminé.

Technologie CCS oraz technologie wodorowe to dostępne już dziś narzędzia dekarbonizacji. Czy to przyszłość przemysłu w Polsce?

Transformacja energetyczna przyspiesza a to przyspieszenie wymuszone jest zarówno przez okoliczności geopolityczne, jak i gospodarcze. 

Wyzwania, jakie ze sobą niesie wymagają skoordynowanych działań na wielu płaszczyznach, w partnerstwie z innymi podmiotami - zarówno publicznymi, jak i prywatnymi.

Jakimi narzędziami jako ludzkość dysponujemy, aby móc przekształcić się w społeczeństwo niskoemisyjne? Wdrożenia których spośród możliwych rozwiązań możemy spodziewać się w przyszłości? Jakie znane nam już jako cywilizacji technologie umożliwiają dekarbonizację procesów przemysłowych? Jakie narzędzia są już dostępne na polskim rynku? Czy przemysł w Polsce stać na dekarbonizację? I czy warto inwestować w nią już teraz?

Na najbliższym spotkaniu skupimy się na technologiach wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) oraz produkcji wodoru. Pokażemy Państwu na własnym przykładzie, jak działają niektóre spośród nich i jakimi usługami są obudowane z myślą o wspieraniu przedsiębiorstw przemysłowych w redukcji śladu węglowego. Przedstawimy np. rozwiązanie Air Liquide CryocapTM,  oparte o wykorzystanie kriogenezy do wychwytywania CO2 oraz technologie produkcji wodoru - zielonego, niebieskiego czy różowego.

Prowadzenie: pan Jarosław Kawula 

Członek Zarządu Air Liquide Polska

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!