Webinar  •  Konferencja i Seminarium

Mozaika klimatyczna - innowacyjne warsztaty edukacyjne na temat zmian klimatycznych

Język : polski / francuski

Zapisy zbierane są do :
Czwartek 11 Luty 2021 - 12H00

Cena :
Zapisy do 20.01.2021 r. (włącznie)
- 340 pln netto dla firm członkowskich CCIFP
- 440 pln netto dla pozostałych firm
Zapisy po 20.01.2021 r.
- 390 pln netto dla firm członkowskich CCIFP
- 490 pln netto dla pozostałych firm
W razie rezygnacji do 5 dni przed szkoleniem, zwracamy 100% kwoty szkolenia. W razie rezygnacji ze szkolenia na mniej niż 5 dni przed wydarzeniem, opłata nie jest zwracana. Firma może w każdej chwili zamienić osoby zapisane.

ZALOGUJ SIĘ Rejestracja na wydarzenie wymaga zalogowania się do indywidualnego konta użytkownika. Zaloguj się lub stwórz konto klikając TUTAJ *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Zapraszamy na innowacyjne szkolenie na temat zmian klimatycznych w formie warsztatów edukacyjnych (formuła zdalna).

 

Mozaika klimatyczna (La Fresque du Climat) to szkolenie, którego uczestnicy podczas aktywnej pracy w zespole, poznają mechanizmy rządzące zmianami klimatu. W ramach warsztatów, uczestnicy pod kierunkiem animatora układają tytułową mozaikę ilustrującą związki między zjawiskami składającymi się na zmiany klimatu. W tym celu posługują się kartami opracowanymi na podstawie raportów naukowych IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change).

Warsztat stworzył Francuz, Cédric Ringenbach, inżynier, wykładowca w obszarze zrównoważonego rozwoju na uczelniach inżynierskich, ekspert zmian klimatu i transformacji energetycznej. Od 2017 roku w warsztatach prowadzonych przez animatorów La Fresque du Climat wzięło udział ponad 100 000 osób. Wśród nich byli światowi liderzy polityczni zgromadzeni na COP25 w Madrycie w grudniu 2019 r. i na COP24 w Katowicach.

„Mozaika klimatyczna” w wersji online to wspaniałe szkolenie na temat zmian klimatu w formie gry edukacyjnej... a wszystko to przy ograniczonym śladzie węglowym. Gra stwarza również pretekst do rozmowy o konkretnych działaniach pozwalających ograniczyć wpływ firmy na środowisko.

Warsztaty szkoleniowe trwają 3 godziny.

Maksymalnie może w nich uczestniczyć 16 osób w 2 grupach (8 os./grupa). Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza.

Warsztaty prowadzone w języku polskim lub francuskim (jeśli uda się zebrać odpowiednią grupę). 

Do kogo jest kierowane szkolenie:

  • Pracownicy odpowiedzialni za CSR, zrównoważony rozwój firmy, strategię i adaptację firmy do zmian klimatycznych
  • Pracownicy z działu HR, odpowiedzialni za szkolenia, rozwój kompetencji  pracowników firmy
  • Członkowie zarządu i menedżerowie
  • Każda osoba zainteresowana zmianami klimatycznymi

Prowadzenie warsztatów: Virginie Little oraz Katarzyna Udrycka z Little Greenfinity, animatorki certyfikowane przez francuskie Stowarzyszenie La Fresque du Climat.

Więcej informacji o warsztatach: na stronie internetowej po angielsku http://climatecollage.org ; na stronie internetowej po francusku https://fresqueduclimat.org ; na stronie Facebook The Climate Collage

Cena szkolenia i zapisy:

Zapisy do 20.01.2021 r. (włącznie)

  • 340 pln netto dla firm członkowskich CCIFP
  • 440 pln netto dla pozostałych firm

Zapisy po 20.01.2021 r.

  • 390 pln netto dla firm członkowskich CCIFP
  • 490 pln netto dla pozostałych firm

W razie rezygnacji do 5 dni przed szkoleniem, zwracamy 100% kwoty szkolenia. W razie rezygnacji ze szkolenia na mniej niż 5 dni przed wydarzeniem, opłata nie jest zwracana. Firma może w każdej chwili zamienić osoby zapisane.

W przypadku gdy nie uda się zebrać minimalnej grupy uczestników organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów lub zmiany terminu. 

O Little Greenfinity

Firma doradcza w obszarze zrównoważonego rozwoju, zero waste, audytu węglowego i zmian klimatu. Pomaga firmom i samorządom lokalnym 1) zmniejszać ich wpływ na środowisko, 2) wzmacniać pozytywny wpływ społeczny oraz 3) dobrać model ekonomiczny najlepiej odpowiadający ich działalności.

Little Greenfinity pomaga firmom wdrażać przyjazne dla środowiska i efektywne ekonomicznie praktyki oraz prowadzi warsztaty i szkolenia edukacyjne dla pracowników.

Duża część działalności firmy jest ukierunkowana na edukację osób w wieku od 3 do 103 lat. Little Greenfinity organizuje wydarzenia o różnej skali (warsztaty, konferencje, Targi Zero Waste). Mają one uświadomiać nam rolę, jaką każdy z nas może odegrać w ochronie środowiska i budowie społeczeństwa inkluzywnego, w myśl idei zrównoważonego rozwoju. 

 

Partner

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!