Webinar  •  Konferencja i Seminarium

Mozaika klimatyczna - innowacyjne warsztaty edukacyjne na temat zmian klimatycznych

ON-LINE,

Język :
polski / francuski

Cena : 350 pln netto dla firm członkowskich CCIFP
- 450 pln netto dla pozostałych firm

W razie rezygnacji do 5 dni przed szkoleniem, zwracamy 100% kwoty szkolenia. W razie rezygnacji ze szkolenia na mniej niż 5 dni przed wydarzeniem, opłata nie jest zwracana. Firma może w każdej chwili zamienić osoby zapisane.

Passé

L'événement est terminé.

Zapraszamy na innowacyjne szkolenie na temat zmian klimatycznych w formie warsztatów edukacyjnych (formuła zdalna).

Mozaika klimatyczna (La Fresque du Climat) to szkolenie, którego uczestnicy podczas aktywnej pracy w zespole, poznają mechanizmy rządzące zmianami klimatu. W ramach warsztatów, uczestnicy pod kierunkiem animatora układają tytułową mozaikę ilustrującą związki między zjawiskami składającymi się na zmiany klimatu. W tym celu posługują się kartami opracowanymi na podstawie raportów naukowych IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change).

Warsztat stworzył Francuz, Cédric Ringenbach, inżynier, wykładowca w obszarze zrównoważonego rozwoju na uczelniach inżynierskich, ekspert zmian klimatu i transformacji energetycznej. Od 2017 roku w warsztatach prowadzonych przez animatorów La Fresque du Climat wzięło udział ponad 100 000 osób. Wśród nich byli światowi liderzy polityczni zgromadzeni na COP25 w Madrycie w grudniu 2019 r. i na COP24 w Katowicach.

„Mozaika klimatyczna” w wersji online to wspaniałe szkolenie na temat zmian klimatu w formie gry edukacyjnej... a wszystko to przy ograniczonym śladzie węglowym. Gra stwarza również pretekst do rozmowy o konkretnych działaniach pozwalających ograniczyć wpływ firmy na środowisko.

Warsztaty szkoleniowe trwają 3 godziny.

Maksymalnie może w nich uczestniczyć 16 osób w 2 grupach (8 os./grupa). Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza.

Warsztaty prowadzone w języku polskim lub francuskim (jeśli uda się zebrać odpowiednią grupę). 

Do kogo jest kierowane szkolenie:

  • Pracownicy odpowiedzialni za CSR, zrównoważony rozwój firmy, strategię i adaptację firmy do zmian klimatycznych
  • Pracownicy z działu HR, odpowiedzialni za szkolenia, rozwój kompetencji  pracowników firmy
  • Członkowie zarządu i menedżerowie
  • Każda osoba zainteresowana zmianami klimatycznymi

Prowadzenie warsztatów: Virginie Little z Little Greenfinity, animatorki certyfikowane przez francuskie Stowarzyszenie La Fresque du Climat.

Więcej informacji o warsztatach: na stronie internetowej po angielsku http://climatecollage.org ; na stronie internetowej po francusku https://fresqueduclimat.org ; na stronie Facebook The Climate Collage

 OPINIE UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW MOZAIKA KLIMATYCZNA”

** „Warsztat ‘La Fresque du Climat’ otwiera oczy na zjawiska składające się na zmiany klimatu i układa wszystko w jedną całość. Dzięki niemu możemy poskładać elementy, o których tyle słyszymy w przestrzeni publicznej, ale nie zawsze dostrzegamy między nimi związki przyczynowo-skutkowe. Ciekawa i angażująca forma, przyjazny język i „strawne” podanie informacji, a przy tym dobra i merytorycznie przygotowana ekipa moderująca sprawiły, że te trzy godziny były wyjątkowo dobrze wykorzystane.”

Mariusz Kielich, Kierownik ds. Komunikacji i PR - Francusko-Polska Izba Gospodarcza

** „Znakomite warsztaty, które pozwalają zrozumieć złożoność zmian klimatu, kompleksowość ich przyczyn a także istnienie wzajemnych powiązań pomiędzy określonymi działaniami i zjawiskami. Dzięki tej przyczynowo skutkowej optyce niejako diagnozują stan środowiska i pokazuje, że działanie potrzebne jest już teraz i że jest ono naszą wspólną odpowiedzialnością. 

Warsztaty animowane przez znakomite Trenerki, z kolosalną ekspertyzą i pasją do środowiska, są także znakomitym narzędziem teambuildingowym. 

Serdecznie polecam!”

Inga Szaniawska, Koordynator CSR – Auchan Retail Polska

** „Miałem okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym wydarzeniu, jakim były warsztaty Mozaika Klimatu. Trzy godziny minęły błyskawicznie w świetnej atmosferze. 

Polecam każdemu.”

Marcin Janiszak, Dyrektor Operacyjny - Materne-Polska

** „Warsztat ‘Mozaika Klimatyczna’ polecam wszystkim, niezależnie od poziomu wiedzy na temat procesów wpływających na zmiany klimatu. Dzięki merytorycznemu przygotowaniu i zaangażowaniu prowadzącej oraz ciekawej narracji, udział w warsztacie pozwala zrozumieć przyczyny i skutki zmian w środowisku naturalnym oraz wyciągnąć wnioski, jak możemy im przeciwdziałać. To podróż, z której uczestnicy wychodzą niekiedy zatrwożeni wpływem działalności człowieka na środowisko naturalne, ale z pewnością zmotywowani do walki o naszą planetę.”

Agnieszka Michalik, Starszy specjalista ds. CSR i zrównoważonego rozwoju - BNP Paribas Bank Polska

** „Bardzo polecam warsztaty Mozaiki Klimatycznej. Pozwalają w przystępny i ciekawy sposób uporządkować wiedzę o zmianach klimatycznych, zależności między różnymi zagadnieniami i ich efekty. Warsztaty będą przydatne zarówno dla osób zaawansowanych, jak i początkujących, które dopiero zaczynają interesować się tematem wyzwań związanych z klimatem. Wyobrażam sobie, że takie warsztaty mogą być świetną pomocą podczas opracowywania polityki klimatycznej lub identyfikacji ryzyka klimatycznego w firmie.” 

Ewa Deperas-Jarczewska, Starszy specjalista, Biuro komunikacji korporacyjnej - Crédit Agricole Polska


Cena szkolenia i zapisy:

Zapisy do 20.03.20212 r. (włącznie)

  • 350 pln netto dla firm członkowskich CCIFP
  • 450 pln netto dla pozostałych firm

 

W razie rezygnacji do 5 dni przed szkoleniem, zwracamy 100% kwoty szkolenia. W razie rezygnacji ze szkolenia na mniej niż 5 dni przed wydarzeniem, opłata nie jest zwracana. Firma może w każdej chwili zamienić osoby zapisane.

W przypadku gdy nie uda się zebrać minimalnej grupy uczestników organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów lub zmiany terminu. 

O Little Greenfinity

Firma doradcza w obszarze zrównoważonego rozwoju, zero waste, audytu węglowego i zmian klimatu. Pomaga firmom i samorządom lokalnym 1) zmniejszać ich wpływ na środowisko, 2) wzmacniać pozytywny wpływ społeczny oraz 3) dobrać model ekonomiczny najlepiej odpowiadający ich działalności.

Little Greenfinity pomaga firmom wdrażać przyjazne dla środowiska i efektywne ekonomicznie praktyki oraz prowadzi warsztaty i szkolenia edukacyjne dla pracowników.

Duża część działalności firmy jest ukierunkowana na edukację osób w wieku od 3 do 103 lat. Little Greenfinity organizuje wydarzenia o różnej skali (warsztaty, konferencje, Targi Zero Waste). Mają one uświadomiać nam rolę, jaką każdy z nas może odegrać w ochronie środowiska i budowie społeczeństwa inkluzywnego, w myśl idei zrównoważonego rozwoju. 

Prowadzenie

Partner

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!