Komitet  •  Wydarzenie wyjątkowe Zarządzanie

Komitet Retail: Franczyza – obecne regulacje i propozycje zmian legislacyjnych.

Sziedziba Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, Aleje Jerozolimskie 93, 02-001, Warszawa
See on map

Język :
polski

Dla firm stowarzyszonych

Cena : Wydarzenie bezpłatne i skierowane do firm płacących składkę standard lub wyższą.

Passé

L'événement est terminé.

Porozmawiamy o regulacjach prawnych w zakresie prowadzenia franczyzy i o zapowiedzianej nowej ustawie i zmianach, które czekają ten model biznesowy.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Komitetu Retail na którym porozmawiamy o obecnych regulacjach prawnych w zakresie prowadzenia franczyzy oraz o zapowiedzianej nowej ustawie i zmianach, które czekają ten model biznesowy.

Potrzeba zmiany przepisów wynika z postulatów branży. Od ponad dwóch lat słychać głosy z różnych środowisk o konieczności uregulowania rynku franczyzy w Polsce, w szczególności o potrzebie zwiększenia ochrony franczyzobiorców.

Obecnie zmiany wydają się nieuniknione – nad projektem nowej ustawy pracuje już specjalny zespół do spraw franczyzy, powołany przez Ministra Sprawiedliwości.

Ze spotkania dowiedzą się Państwo m.in.:

  • czym jest franczyza oraz dla kogo jest atrakcyjna,
  • o czym należy pamiętać tworząc sieć franczyzową – co jest dozwolone, a co jest zakazane;
  • o odpowiedzialności franczyzodawcy oraz franczyzobiorcy, czyli jak napisać dobrą umowę franczyzy;
  • o zapowiedzianej ustawie – czyli o przewidywanych zmianach w prawie w zakresie franczyzy oraz wnioskach na przyszłość.

Spotkanie jest skierowane do wszystkich przedsiębiorców oraz pracowników mających styczność z franczyzą w swojej działalności (przede wszystkim franczyzodawców oraz franczyzobiorców), jak i przedsiębiorców zainteresowanych stworzeniem własnej sieci. Na spotkaniu wskażemy w jaki sposób strony powinny kształtować relację biznesową między sobą, tak aby nie naruszać obowiązującego prawa i przygotować się na jego zapowiadane zmiany.

Spotkanie poprowadzą: Joanna Affre, Wspólniczka Zarządzająca w kancelarii Affre i Wspólnicy, Wiceprzewodnicząca Komitetu Retail oraz Jakub Sadurski, adwokat w kancelarii Affre i Wspólnicy.


Komitet skierowany jest do firm, które płacą składkę na poziomie standard lub wyższą. Ponadto, firmy członkowskie pragnące należeć do jednego z Komitetów muszą prowadzić działalność zawodową związaną z tematami prac Komitetu.

Spotkanie zamknięte dla firm doradczych.

Regulamin komitetów dostępny jest: TUTAJ

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!