COVID-19  •  Komitety  •  Komitet Finanse i Podatki

Komitet Podatkowo-Finansowy: Strategia podatkowa w praktyce: fakty i mity

Język :
polski

Dla firm stowarzyszonych

Cena : Wydarzenie bezpłatne

Komitet skierowany jest do firm, które płacą składkę na poziomie standard lub wyższą.

Passé

L'événement est terminé.

Zapraszamy do dyskusji nt. obowiązku publikacji informacji o strategii podatkowej. Spotkanie poprowadzą ekspertki z firmy MDDP.

Celem spotkania jest omówienie obowiązku publikacji informacji o strategii podatkowej. Wokół tego zagadnienia powstało wiele wątpliwości oraz kontrowersji, przede wszystkim co do zakresu obowiązków. Zastosowanie zbyt ostrożnościowego podejścia i szerokiego rozumienia obowiązku może narazić przedsiębiorstwo na niepotrzebne ryzyko biznesowe i wizerunkowe. Z drugiej strony, przygotowanie do realizacji obowiązku publikacji informacji o strategii można potraktować jako okazję do uporządkowania kwestii zarządzania funkcją podatkową w spółce i zwiększenia bezpieczeństwa podatkowego. Dlatego w trakcie spotkania przedstawimy jak w praktyce należy podejść do realizacji nowego obowiązku, postaramy się przedstawić możliwe sposoby jego rozumienia, przedstawimy naszą ocenę ryzyk z tym związanych i ewentualnej odpowiedzialności karnej skarbowej, biorąc pod uwagę także doświadczenia z innych jurysdykcji podatkowych, w których firmy już od lat są zobowiązane do upubliczniania informacji o strategii.

 

Agenda:

1. Publikacja informacji o realizowanej strategii podatkowej. Podstawowe informacje dotyczące nowego obowiązku.

2. Kogo dotyczy nowy obowiązek?

3. Informacje, których upublicznienie jest wymagane w ramach realizacji obowiązku.

4. Czym jest strategia podatkowa? Obowiązek posiadania spisanej strategii podatkowej

5. Strategia podatkowa a procedury podatkowe. Które procedury są ważne z perspektywy bezpieczeństwa podatkowego?

6. Strategia podatkowa w praktyce. Doświadczenia z innych państw.

7. Realizacja obowiązku – bezpieczeństwo, zagrożenia i sankcje.

 

Prowadzenie:

Agnieszka Wnuk: Doradca podatkowy, Partner w MDDP. Ekspert w zakresie podatkowej obsługi restrukturyzacji i transakcji, z szerokim doświadczeniem w krajowych i międzynarodowych projektach. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych i międzynarodowym prawie podatkowym, a także problematyce przeciwdziałania unikaniu opodatkowania oraz opodatkowania w gospodarce cyfrowej.

Danuta Iwan: Doradca podatkowy, Starszy konsultant w MDDP. Specjalizuje się tematyce z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatków międzynarodowych. Posiada bogate doświadczenie transakcyjne, brała udział w licznych projektach restrukturyzacyjnych.

 

Komitet skierowany jest do firm, które płacą składkę na poziomie standard lub wyższą. Ponadto, firmy członkowskie pragnące należeć do jednego z Komitetów muszą prowadzić działalność zawodową związaną z tematami prac Komitetu.

Liczba miejsc dla firm doradczych jest ograniczona. 

Regulamin komitetów dostępny jest: https://www.ccifp.pl/fileadmin/cru-1615543250/cru-1615279601/cru-1614088397/cru-1613386395/cru-1612770587/cru-1612770587/cru-1612770587/pologne/docs/Regulamin_Komitety_sektorowe_CCIFP_12012021.pdf

Partner merytoryczny:

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!