Komitet  •  Wydarzenie wyjątkowe Prawo

Komitet Elektromobilności - Program Mój Elektryk - Spotkanie z przedstawicielami NFOŚiGW

siedziba CCIFP
Al. Jerozolimskie 93
02-001
Warszawa
Polska

Dla firm stowarzyszonych
Język : polski

Cena :
Wydarzenie bezpłatne i skierowane do firm, które płacą składkę standard lub wyższą.
Liczba miejsc dla firm doradczych jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

L'événement est terminé.

*prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Spotkanie poświęcone praktycznym aspektom finansowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem dopłat w ramach programu „Mój Elektryk”.

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Komitetu Elektromobilności, które będzie dotyczyło praktycznych aspektów finansowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem dopłat w ramach programu „Mój Elektryk".

„Mój elektryk” to program dotacji do zakupu nowych samochodów zeroemisyjnych ogłoszony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Program priorytetowy jest skierowany zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm.

Gość specjalny spotkania - Emil Świerczyński, Dyrektor Departamentu Beneficjenta Indywidualnego, przedstawi założenia programu dotacji oraz mechanizmy aplikowania o środki. 

Wg danych raportu PSPA „Rok 2022 w polskiej elektromobilności” pod koniec listopada 2022 r. w Polsce zarejestrowanych było łącznie 62 135 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym, dodatkowo w samym tylko 2022 r. – w segmencie samochodów osobowych – odnotowano 22 413 pierwszych rejestracji pojazdów z napędem elektrycznym. Tym samym, w okresie ostatnich 11 miesięcy park EV w Polsce powiększył się aż o 69% r/r, a od końca 2020 r. – ponad trzykrotnie.

Jednym z czynników istotnie wpływających na wzrost popularności pojazdów z napędem elektrycznym w naszym kraju jest program NFOŚiGW. W kontekście sytuacji ekonomicznej i wynikającego z niej wzrostu cen, także pojazdów elektrycznych, eksperci wskazują jednak na pilną potrzebę rewizji warunków wsparcia z programu "Mój Elektryk". 

Podczas spotkania spytamy przedstawicieli NFOŚiGW o aktualny status złożonych wniosków, dalsze perspektywy programu oraz praktyczne aspekty jego rozliczania. 

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!