Immobilier & Infrastructures  •  Komitet  •  Wydarzenie wyjątkowe

Komitet ds. Zrównoważonego Budownictwa - cyrkularność

siedziba CCIFP
al. Jerozolimskie 93
02-001
Warszawa

Dla firm stowarzyszonych
Język : polski

Cena :
Wydarzenie bezpłatne i skierowane do wszystkich firm płacących składkę standard lub wyższą.
Spotkanie stacjonarne. Ograniczona liczba miejsc dla firm doradczych. Decyduje kolejność zgłoszeń.

L'événement est terminé.

*prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Zapraszamy na spotkanie Komitetu ds. Zrównoważonego Budownictwa CCIFP, które będzie poświęcone tematyce cyrkularności budownictwa.

 

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu Komitetu ds. Zrównoważonego Budownictwa CCIFP, podczas którego poruszymy temat budownictwa w obiegu zamkniętym.

Dotychczas dominujący, linearny model gospodarczy opierał się na zasadzie „pozyskaj surowiec – wytwórz produkt – pozbądź się odpadu”. Przyczynia się on do negatywnych skutków środowiskowych, związanych z rosnącym popytem na ograniczone zasoby naturalne, jak również do utraty wartości wytworzonych produktów czy zawartych w nich surowców. Odpowiedzią na wyzwania takie jak ryzyka związane z łańcuchami dostaw, wynikające z dotychczas dominującego modelu, jest gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz działania na rzecz wydłużania cyklu życia i odzysku materiałów. Budownictwo cyrkularne to model, w którym rośnie znaczenie między innymi projektowania z myślą o zmianach klimatu, czy potencjalnych zmianach funkcji obiektu. Punkt ciężkości przesuwa się w nich z posiadania produktu w stronę realizacji za jego pośrednictwem usługi czy potrzeby.

W programie spotkania:

  • 5Rs: Refuse, Reduce, Reuse, Repurpose, Recycle;
  • Z czego wynika konieczność przejścia na model cyrkularny w sektorze budownictwa;
  • Wyzwania na drodze do wprowadzenia rozwiązań cyrkularnych;
  • Technologie i regulacje wspierające budownictwo w obiegu zamkniętym;
  • Korzyści wynikające z odejścia od modelu liniowego.

Spotkanie poprowadzi Marta Głażewska, Consultant BA Climate Change, Energy & Decarbonization w KPMG Poland

Marta Głażewska pracuje w KPMG Polska w dziale zajmującym się zmianami klimatu, transformacją energetyczną i dekarbonizacją. Należy do Bau EPD GmbH, austriackiego operatora programu deklaracji środowiskowych typu III. Specjalizuje się w analizie procesów produkcyjnych i w poszukiwaniu rozwiązań, mających na celu ich usprawnienie i zoptymalizowanie zużycia materiałów, generowanych odpadów, emisji gazów cieplarnianych oraz kosztów. Zdobywała doświadczenie zawodowe prowadząc innowacyjne, badawczo-rozwojowe projekty z zakresu zrównoważonego rozwoju, które oprócz dbania o środowisko naturalne, charakteryzowały się zorientowaniem na biznes i wnoszeniem do przedsiębiorstwa waloru ekonomicznego. Ukończyła studia inżynierskie na Politechnice Gdańskiej, kierunek Chemia Budowlana oraz magisterskie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek Technologia Materiałów Budowlanych. Jest współautorką Standardu Klasyfikacji Emisyjności Betonu Towarowego, stworzonego przez Instytut Materiałów Budowlanych i Technologii Betonu.


Przed zapisem na dane wydarzenie, prosimy zapoznać się z Regulaminem komitetów CCIFP: 

REGULAMIN

 

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!