Immobilier & Infrastructures  •  Komitet  •  Wydarzenie wyjątkowe

Komitet ds. Zrównoważonego Budownictwa - cyrkularność

siedziba CCIFP, al. Jerozolimskie 93, 02-001, Warszawa
See on map

Język :
polski

Dla firm stowarzyszonych

Cena : Wydarzenie bezpłatne i skierowane do wszystkich firm płacących składkę standard lub wyższą.

Spotkanie stacjonarne. Ograniczona liczba miejsc dla firm doradczych. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Passé

L'événement est terminé.

Zapraszamy na spotkanie Komitetu ds. Zrównoważonego Budownictwa CCIFP, które będzie poświęcone tematyce cyrkularności budownictwa.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu Komitetu ds. Zrównoważonego Budownictwa CCIFP, podczas którego poruszymy temat budownictwa w obiegu zamkniętym.

Dotychczas dominujący, linearny model gospodarczy opierał się na zasadzie „pozyskaj surowiec – wytwórz produkt – pozbądź się odpadu”. Przyczynia się on do negatywnych skutków środowiskowych, związanych z rosnącym popytem na ograniczone zasoby naturalne, jak również do utraty wartości wytworzonych produktów czy zawartych w nich surowców. Odpowiedzią na wyzwania takie jak ryzyka związane z łańcuchami dostaw, wynikające z dotychczas dominującego modelu, jest gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz działania na rzecz wydłużania cyklu życia i odzysku materiałów. Budownictwo cyrkularne to model, w którym rośnie znaczenie między innymi projektowania z myślą o zmianach klimatu, czy potencjalnych zmianach funkcji obiektu. Punkt ciężkości przesuwa się w nich z posiadania produktu w stronę realizacji za jego pośrednictwem usługi czy potrzeby.

W programie spotkania:

  • 5Rs: Refuse, Reduce, Reuse, Repurpose, Recycle;
  • Z czego wynika konieczność przejścia na model cyrkularny w sektorze budownictwa;
  • Wyzwania na drodze do wprowadzenia rozwiązań cyrkularnych;
  • Technologie i regulacje wspierające budownictwo w obiegu zamkniętym;
  • Korzyści wynikające z odejścia od modelu liniowego.

Spotkanie poprowadzi Marta Głażewska, Consultant BA Climate Change, Energy & Decarbonization w KPMG Poland

Marta Głażewska pracuje w KPMG Polska w dziale zajmującym się zmianami klimatu, transformacją energetyczną i dekarbonizacją. Należy do Bau EPD GmbH, austriackiego operatora programu deklaracji środowiskowych typu III. Specjalizuje się w analizie procesów produkcyjnych i w poszukiwaniu rozwiązań, mających na celu ich usprawnienie i zoptymalizowanie zużycia materiałów, generowanych odpadów, emisji gazów cieplarnianych oraz kosztów. Zdobywała doświadczenie zawodowe prowadząc innowacyjne, badawczo-rozwojowe projekty z zakresu zrównoważonego rozwoju, które oprócz dbania o środowisko naturalne, charakteryzowały się zorientowaniem na biznes i wnoszeniem do przedsiębiorstwa waloru ekonomicznego. Ukończyła studia inżynierskie na Politechnice Gdańskiej, kierunek Chemia Budowlana oraz magisterskie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek Technologia Materiałów Budowlanych. Jest współautorką Standardu Klasyfikacji Emisyjności Betonu Towarowego, stworzonego przez Instytut Materiałów Budowlanych i Technologii Betonu.


Przed zapisem na dane wydarzenie, prosimy zapoznać się z Regulaminem komitetów CCIFP: 

REGULAMIN

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!