Webinar  •  Wydarzenia  •  Webinar Rozwój kompetencji

Knowledge Management, czyli jak zrozumieć język danych i w pełni wykorzystać ich potencjał?

Język :
polski

Cena : Wydarzenie bezpłatne dla firm stowarzyszonych

Passé

L'événement est terminé.

Podczas webinarium eksperci MAKOLAB Consulting pomogą zrozumieć, jaki potencjał drzemie w danych gromadzonych przez Twoją firmę.

W dobie cyfrowej transformacji, efekty której widzimy wyraźnie zarówno prywatnie jak i we wszystkich obszarach przedsiębiorczości, administracji i wszelkiej innej działalności zorganizowanej - nie ulega wątpliwości, że DANE gromadzone przez przedsiębiorstwa i organizacje mają absolutnie fundamentalne znaczenie. Ich jakość, kompletność, dostępność w coraz większym stopniu decydują o sukcesie rynkowym przedsiębiorstw. Tempo w jakim rośnie ilość gromadzonych (i niezbędnych) danych rośnie wykładniczo – i nic nie wskazuje na to, żeby miało się ustabilizować.

 

WIEDZA zgromadzona wewnątrz organizacji w postaci danych i informacji – często na przestrzeni wielu, wielu lat prowadzenia działalności – JEST PODSTAWĄ rozwoju dobrego biznesu i uzyskania/utrzymania rynkowej przewagi konkurencyjnej. I tutaj pojawia się podstawowy problem: zarządzanie wiedzą (ang. KNOWLEDGE MANAGMENT) musi zostać poddane „automatyzacji”.

 

Nasze webinarium ma na celu wprowadzenie Państwa do świata tzw. SEMANTYCZNYCH TECHNOLOGII PRZETWARZANIA DANYCH, obejmujących świat pojęć, metod i technologii takich jak Taksonomie, Ontologie, Knowledge Graphs (tzw. „grafy wiedzy”), przetwarzanie języka naturalnego (NLP – Natural Language Processing), Sztucznej Inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML – Machine Learning). Wszystko to podane w sposób prosty i zrozumiały, aby zbudować podstawowe zrozumienie całości koncepcji i zilustrowane konkretnymi przykładami.

 

Agenda:

  1. Co oznacza „zaufanie do danych”?
  2. Czym jest „semantyka danych”?
  3. Praktyczne przykłady zastosowań.
  4. Zarządzanie danymi (technologie i narzędzia)
  5. Zakończenie: DCAM (Data Capability Assessment Methodology)

Partner merytoryczny:

Zobacz zapowiedź webinaru

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!