Wydarzenie wyjątkowe Patronat CCIFP

Jak zagwarantować swojej firmie stałą cenę za zieloną energię przez 15 lat?

Cena : WYDARZENIE FIRMY STOWARZYSZONEJ W CCIFP

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z organizatorem

Passé

L'événement est terminé.

Prosta droga do konkurencyjności: jak zagwarantować swojej firmie stałą cenę za zieloną energię przez 15 lat?


Konkurencyjność nierozłącznie towarzyszy każdej działalności gospodarczej, niezależnie od branży. Każdemu przedsiębiorcy z pewnością zależy, by kondycja i potencjał jego firmy były jak największe.


Na konkurencyjność duży wpływ mają koszty utrzymania działalności, a w tym także ceny energii elektrycznej. Polski biznes jest w dużej mierze oparty o tradycyjne źródła energii, takie jak węgiel czy gaz ziemny, co powoduje podatność na wahania cen energii, a także ryzyko związane z ograniczeniami jej dostaw. Mierząc się ze wzrostem kosztów energii, przedsiębiorstwa zazwyczaj starają się ograniczać zużycie prądu, a czasem także przekładają podwyższone koszty działalności na swoich klientów poprzez zwiększanie cen usług i produktów, co w rezultacie przyczynia się do utraty tejże właśnie konkurencyjności.


Sposobem na zmniejszenie kosztów energii, a tym samym zwiększenie potencjału działalności, jest inwestycja w fotowoltaikę oraz wpisanie jej w strategię długoterminowego rozwoju przedsiębiorstwa. Firmy wykorzystujące zieloną energię wyprodukowaną przez własną fotowoltaikę mogą nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za prąd, ale także uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii.


Zmiany w regulacjach klimatycznych również powodują, że przedsiębiorcy, którzy nie inwestują w czystsze i efektywniejsze technologie, mogą spotkać się z coraz większymi trudnościami finansowymi wynikającymi z kosztów prawa do emisji CO2. Inwestycja w fotowoltaikę wiąże się zaś z ograniczeniem emisji szkodliwych substancji, a tym samym zminimalizowaniem ponoszonych kosztów. Co więcej, takie rozwiązanie zapewnia przedsiębiorstwom nie tylko stabilność finansową, ale także pomaga spełnić wymagania i normy związane z ESG, przynosząc szereg korzyści wizerunkowych, co także pozytywnie wpływa na potencjał danej marki.


Chcesz dowiedzieć się więcej o sposobach i praktycznych wskazówkach, dzięki którym zapewnisz swojej firmie zrównoważony rozwój i wzrost konkurencyjności na rynku?

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze ESOLEO we współpracy z GreenYellow, prowadzonym przez wyspecjalizowanych ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii.

 

ORGANIZATOR: GreenYellow Polska Sp. z o.o. i Esoleo Sp. z o.o.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!