Wydarzenie wyjątkowe Partnerstwo Publiczno-Prywatne

Graniczny Podatek Węglowy (CBAM) - Webinarium

Język :
Polski

Cena : WYDARZENIE FIRMY STOWARZYSZONEJ W CCIFP

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z organizatorem.

Passé

L'événement est terminé.

Od 1 października 2023 r. w Unii Europejskiej zacznie obowiązywać graniczny podatek węglowy (Carbon Border Adjustment Mechanism; CBAM). Początkowo, nowa regulacja obejmie następujące kategorie towarów: żelazo, stal, cement, aluminium, nawozy, energia elektryczna oraz wodór.

Importerzy towarów objętych CBAM będą zobowiązani do:

  • zakupu certyfikatów CBAM w ilości odpowiadającej emisji wbudowanej, tj. emisji uwolnionej w procesie produkcji danego wyrobu, a następnie do ich umorzenia;

  • wypełnienia obowiązków sprawozdawczych w przypadku importerów wyrobów, które wiążą się z największym ryzykiem ucieczki emisji.

Wdrożenie CBAM podzielone jest na dwa etapy. W pierwszej fazie (tzw. okres przejściowy), od 1 października 2023 r. zgłaszający importowane towary będą zobowiązani jedynie do składania raportu CBAM w okresach kwartalnych. 

W drugiej fazie, począwszy od 1 stycznia 2026 r., importerzy będą zobowiązani do zakupu certyfikatów CBAM w ilości odpowiadającej emisji wynikającej z produkcji towarów oraz składania rocznych deklaracji CBAM (do 31 maja każdego roku).

Zapraszamy na webinarium, podczas którego opowiemy Państwu, jaki jest cel i zakres powyższej regulacji, oraz jak możemy Państwu pomóc w sprostaniu nowym obowiązkom regulacyjnym.

 

>>> więcej informacji <<<

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!