Webinar

Francja - dobry partner do rozwoju polskich firm – informacje o rynku oraz aspekty prawno - podatkowe

Język :
polski

Cena : Spotkanie bezpłatne

Wydarzenie w formule online, za pośrednictwem platformy ClickMeeting, w języku polskim

Passé

L'événement est terminé.

Zapraszamy na spotkanie merytoryczne przybliżające rynek francuski polskim przedsiębiorcom!

WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o. w ramach Wałbrzyskiej Strefy Eksportera, wspólnie z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą, przy wsparciu merytorycznym Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Kancelarii Adwokackiej TERRILLON AVOCATS ma przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie "Francja - dobry partner do rozwoju polskich firm – informacje o rynku oraz aspekty prawno - podatkowe".

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu, które kierowane jest do wszystkich osób zajmujących się importem i eksportem, promocją oraz budowaniem ekspansji zagranicznej polskich wyrobów i usług w swoich przedsiębiorstwach.

 

Agenda spotkania

I. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Panelistka: Pani Sandra Baniak - Główny specjalista w Departamencie Handlu i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w administracji rządowej rozpoczęła w 2014 roku.

Wstęp do webinarium i przedstawienie ogólnych informacji dot. polsko-francuskich stosunków gospodarczych, realizowanych przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Głównym celem jest pokazanie uczestnikom polsko-francuskich relacji handlowych i inwestycyjnych oraz możliwości wsparcia MRPiT dla polskich eksporterów.

 

II. Francusko-Polska Izba Gospodarcza:

Panelistka: Pani Sylwia Bojanowska - P.o. Kierownik Centrum Rozwoju Biznesu, Francusko-Polska Izba Gospodarcza. Ekspert obszaru rozwoju na rynkach francuskojęzycznych z wieloletnim doświadczeniem w zakresie doradztwa biznesowego, sprzedaży i eksportu.

 • dlaczego Francja jest dla polskich przedsiębiorców atrakcyjnym rynkiem?
 • sytuacja ekonomiczna we Francji (przed pandemią i post Covid-19),
 • francusko-polska wymiana handlowo-inwestycyjna,
 • sektory wzrostowe,
 • uwarunkowania kulturowe i etykieta biznesowa,
 • oferta proeksportowa CCIFP

 

III. Kancelaria Adwokacka TERRILLON AVOCATS

Prelegentka: Pani Dorota Dąbrowska - Adwokat, wpisana na listę Paryskiej Adwokatury. Jest ekspertem w zakresie francuskiego i polskiego prawa gospodarczego. Partner w Kancelarii TERRILLON AVOCATS w Paryżu, z którą jest związana od 2002 roku. Wraz z zespołem dwujęzycznych adwokatów i aplikantów adwokackich, z sukcesem doradza i broni interesów Klientów, we wszystkich aspektach prawa gospodarczego. Wspiera i reprezentuje przedsiębiorstwa głównie w ich projektach strategicznych i transgranicznych.

Prawne i podatkowe aspekty wejścia firmy na rynek francuski. Głównym celem jest przedstawienie uczestnikom specyfiki rynku francuskiego oraz aspektów związanych z ekspansją na ten rynek, zarówno poprzez otwarcie firmy, jak i poprzez sam eksport:

 • Ogólne przedstawienie specyfiki rynku francuskiego,
 • Jakie są możliwości ekspansji na rynek francuski: czy lepiej otworzyć oddział / filie we Francji czy lepiej koncentrować się na eksporcie bez otwierania struktury?
 • Ekspansja poprzez stworzenie struktury we Francji,
 • Jeśli ekspansja przez eksport, to jest bez tworzenia struktury: jakie są możliwości?
 • Aspekty wspólne, dotyczące zarówno ekspansji poprzez stworzenie struktury jak i poprzez eksport,
 • Przykłady polskich firm, które z sukcesem weszły do Francji

 

 

Spotkanie odbędzie się w formule online, za pośrednictwem platformy ClickMeeting, w języku polskim. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Partnerzy spotkania

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!