Komitet  •  Wydarzenie wyjątkowe Prawo

Elektromobilność z perspektywy pracownika – wyzwania i rozwiązania

Siedziba CCIFP i ZOOM, Nowogrodzka Square, Al. Jerozolimskie 93, 02-001, Warszawa, Polska
See on map

Język :
Polski

Dla firm stowarzyszonych

Cena : Wydarzenie bezpłatne i skierowane do firm płacących składkę standard lub wyższą.

Liczba miejsc dla firm doradczych jest ograniczona.

Passé

L'événement est terminé.

Save the date!

Już dziś zapraszamy na spotkanie Komitetu elektromobilności poświęcone praktycznym aspektom użytkowania floty elektromobilnej.

Możliwość ładowania służbowych samochodów elektrycznych w domach pracowników zwiększa komfort ich użytkowania oraz pozwala obniżyć koszty ich eksploatacji, zwłaszcza w przypadku korzystania z taryfy nocnej. Poważną przeszkodę stanowią jednak obowiązujące regulacje podatkowe. W świetle indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych na podstawie obowiązujących przepisów podatkowych zwrot pracownikom kosztów ładowania – jako świadczenie pieniężne – stanowi dla pracowników dodatkowy przychód, który w przeciwieństwie do kosztów ponoszonych w przypadku tankowania samochodu spalinowego na stacji benzynowej, nie może być uwzględniony w kwocie ryczałtu z tytułu użytkowania samochodu służbowego do celów prywatnych. Potencjalni nabywcy i użytkownicy samochodów elektrycznych obawiają się sytuacji, w której wynagrodzenia netto pracowników uległyby redukcji ze względu na wybór pojazdu służbowego z napędem elektrycznym. Eksperci KPMG omówią propozycje legislacyjne eliminujące jedną z istotnych barier w obszarze opodatkowania, mając na uwadze przeważający udział flot w zakupach nowych samochodów w Polsce.

 

Prowadzenie: Przemysław Szywacz, KPMG w Polsce

 

Komitet skierowany jest do firm, które płacą składkę na poziomie standard lub wyższą. Ponadto, firmy członkowskie pragnące należeć do jednego z Komitetów muszą prowadzić działalność zawodową związaną z tematami prac Komitetu.

Liczba miejsc dla firm doradczych jest ograniczona. 

Regulamin komitetów dostępny jest: TUTAJ

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!