FRANCUSKI PRAWNICZY

Kurs prowadzony jest w oparciu o praktyczną metodę komunikacyjną, w ramach której ćwiczone są umiejętności swobodnego porozumiewania się we współczesnym świecie biznesu, przy jednoczesnym rozwijaniu umiejętności pisania, wypowiadania się, a także praktycznego stosowania zasad gramatycznych w zakresie francuskiego języka prawniczego (grammaire juridique).

Uczestnicy pracują nad dokumentami z zakresu prawa o dużej różnorodności: teksty aktów prawnych i rozporządzeń, orzeczenia sądowe, umowy, dokumentacje, itp. Omawiane są także różnice między prawem francuskim a prawem polskim i europejskim. Kurs oferuje ponadto dużą różnorodność ćwiczeń leksykalnych pozwalających na usystematyzowanie trudnych pojęć oraz ich prawidłowe użycie w kontekście. 

Szkolenie w formie zdalnej, odbywa się na platformie Zoom. 

Wymiar kursu: Kurs trwa 15 tygodni, obejmuje 30 godzin szkoleniowych.

 

| Do kogo skierowany jest kurs ?

Zapraszamy osoby zainteresowane poszerzeniem znajomości języka francuskiego o słownictwo i wiedzę z zakresu prawa francuskiego, polskiego i europejskiego. Kurs jest skierowany do prawników, studentów prawa, tłumaczy oraz osób, dla których francuski język prawniczy jest narzędziem w codziennej pracy.

 

| W programie:

  • omawianie różnych instytucji prawa francuskiego wraz z odniesieniem do prawa polskiego (prezentacje power point)
  • wspólna analiza francuskich tekstów prawniczych: ustawy, rozporządzenia, wyroki, umowy, korespondencja prawnicza, inne dokumenty o charakterze prawniczym  
  • ćwiczenia leksykalne przedstawiające pułapki i trudności językowe właściwe dla języka prawniczego    
  • ćwiczenia ustne w zakresie sytuacji komunikacyjnych charakterystycznych dla języka prawniczego

Praca na zajęciach prowadzona jest w oparciu o udostępnione uczestnikom w formie elektronicznej, wyselekcjonowane materiały źródłowe oraz ćwiczenia.

 

Korzyści dla uczestników

Biorąc udział w tym szkoleniu, zyskujesz dostęp do unikatowej wiedzy i materiałów z zakresu specjalistycznego języka francuskiego prawniczego. 

 

Zobacz, co inni powiedzieli o tym szkoleniu!

Kurs języka francuskiego dla prawników to dawka praktycznej wiedzy na bardzo wysokim poziomie i do tego podana w ciekawy sposób. Pani Dorota ma niesamowitą wiedzę, jest bardzo profesjonalna i zawsze świetnie przygotowana do zajęć.  Polecam ten kurs dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją – już bardzo dobrą - znajomość francuskiego i wzbogacić o specjalistyczne słownictwo z poszczególnych dziedzin prawa. - Joanna Affre, adwokat, Kancelaria Affre i Wspólnicy

Uczestniczyłam z dwóch kursach języka francuskiego organizowanych przez CCIFP: kurs języka francuskiego prawniczego i maile służbowe w praktyce. Oba były prowadzone w bardzo profesjonalny sposób. Pani Dorota jest wspaniałym nauczycielem, nie tylko doskonale włada językiem francuskim, ale jest cierpliwa, miła, z ogromnym poczuciem humoru, co stanowiło wartość dodaną do kursku językowego. Szkoleniach były prowadzone w sposób bardzo zróżnicowany, ciekawy i dynamiczny co powodowało, że czas na nich mijał bardzo szybko, a co ważniejsze efektywnie. Także uczestnicy kursów to zwykle osoby przyjazne, wykonujące ciekawe zawody, z wysokimi umiejętnościami językowymi, co dla mnie osobiście stanowiło okazję do miłych spotkań, ale przede wszystkim motywowało do dalszej pracy nad językiem.” - Anna Lulis – Partner w Kancelarii Adwokaci Lulis Eckhardt i Partnerzy

 

 

PROWADZĄCA

DOROTA BRUŚ

tłumaczka z języka francuskiego, pedagog, coach biznesu.


 

Poszukujesz szkolenia o innej tematyce?

Opowiedz nam o swoich potrzebach!

Sprawdź pozostałe szkolenia
lub wypełnij formularz i prześlij na adres ccifp@ccifp.pl

Pozostałe szkolenia językowe Pobierz formularz
Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!