Aktualności firm stowarzyszonychPartnerzy

Galeria Xanadu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy indywidualnej Agaty Rościechy zatytułowaną “OdsłONA II”

<p style="text-align: justify;" align="justify"><span style="font-family: 'Trebuchet MS', sans-serif;"><strong>Galeria Xanadu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy indywidualnej Agaty Rościechy zatytułowaną “OdsłONA II”, który odbędzie się w piątek 9 listopada 2018 r. w godz. 18:00-21:00 w siedzibie Galerii na ul. Hożej 51 w Warszawie.</strong></span></p>

>

"OdsłONA II" to już druga prezentacja prac artystki w Xanadu. Po raz pierwszy można było ogl?dać jej twórczość na wystawie "Gry tajemnic", która zainaugurowała działalność Galerii w styczniu 2017 r. Po prawie dwóch latach twórczość Agaty Rościechy wraca w progi Xanadu w zupełnie innej formie, choć wci?ż oscyluj?c wokół podobnych tematów: kobiecości, ciała, tajemnicy. Na wystawie zobaczyć będzie można prace z najnowszych cyklów malarskich, w których autorka kontynuuje eksperymentowanie z materi?, korzystaj?c m.in. z technik graficznych, czy kolażu.  

Podczas wernisażu o doznania kulinarne gości zadba szef kuchni Cuisine Artistique, Daniel Michał Szmidt. Partnerzy i patroni: Artinfo.pl, Onebid.pl, Wnętrza 3D, Cuisine Artistique.  

Wystawa potrwa do 30 listopada 2018 r.  

Agata Rościecha (ur. 1968 r.) jest absolwentk? Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, odbyła także staż na Akademie Der Bildenden Künste w Norymberdze. Stypendystka Funduszu Promocji Twórczości Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000). W 2002 r. uzyskała stopień doktora, a w 2014 r. stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych na macierzystej uczelni. Od 2004 r. prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego. Wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych konkursach w dziedzinie malarstwa i pasteli.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin