Forum Impact 2023

Francusko-Polska Izba Gospodarcza wraz z partnerami: L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie, Saint-Gobain wraz z marką Saint-Gobain Norton oraz Nexity Polska była obecna na Forum IMPACT 2023 w Poznaniu. Wydarzenie odbyło się w dniach 10-11 maja 2023. IMPACT to dwa dni wypełnione debatami podzielonymi na 21 obszarów tematycznych, odbywającymi się na 7 scenach.

W tym roku Francusko-Polska Izba Gospodarcza po raz pierwszy zaprosiła gości Forum do wyjątkowej strefy partnerskiej CAFE FRANCE. 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O IMPACT'23

Tegoroczny IMPACT był największą edycją w dotychczasowej historii wydarzenia. W trzech budynkach Międzynarodowych Targów Poznańskich zgromadziło się ponad 5 000 uczestników i speakerów, w tym takie osobistości jak: Nassim Nicholas Taleb, autor słynnej książki Czarny łabędź, Natalie Portman, zdobywczyni Oscara, aktorka, producentka, działaczka społeczna, John Adam Tooze, prof. Uniwersytetu Columbia, czy Miron Mironiuk, założyciel firmy Cosmose.

Nasz pawilon Café France był miejscem spotkań przy wybornej kawie i croissantach, a także promocji naszych firm i francusko-polskiego partnerstwa gospodarczego. Café France było jednym z najbardziej popularnych miejsc na całym wydarzeniu. W ciągu dwóch dni wydaliśmy ponad 1500 kaw oraz 1600 wypiekanych na miejscu croissantów. Francuska muzyka, atmosfera, okazja do spotkania przedstawicieli naszych partnerów i innych znamienitych gości, w tym Mirona Mironiuka, Pawła Borysa, Prezesa PFR, Jadwigę Emilewicz, byłą Minister Rozwoju, rektorów SGH, czy Akademii Leona Koźmińskiego, zdecydowały o wyjątkowości naszej przestrzeni CAFE FRANCE.

W trakcie wydarzenia, wraz z partnerami promowaliśmy francuskie inwestycje w Polsce, a także dzieliliśmy się doświadczeniami w obszarze nowoczesnych technologii, czy zrównoważonego rozwoju. 

Jednym z elementów naszej obecności na Impact 2023 była debata o tytule Przez innowacje do zrównoważonego rozwoju. Czy to jest dobry czas na zmiany?. Udział w dyskusji moderowanej przez Joannę Jaroch-Pszeniczną, Dyrektorkę Generalną CCIFP wzięli: Grzegorz Wojciechowski, Dyrektor Generalny Saint-Gobain HPM na Europę Wschodnią, Paulina Chmielewska, Director of Operations Nexity Polska, Barbara Stępień, Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie.

W jej trakcie dowiedzieliśmy się m.in. o tym, że L'Oréal od kilkudziesięciu lat prowadzi projekty związane ze zrównoważonym rozwojem i dzięki temu jest mocno zaawansowany zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym w transformację ekologiczną. Barbara Stępień podkreśliła, że działania firm, które zaczęły transformację wcześniej są dostrzegane i doceniane przez  konsumentów.

Paulina Chmielewska z Nexity mówiła, że jako firma mają wpływ na życie ludzi i środowisko, a dzięki temu, że Nexity jest globalną organizacją mogą dzielić się doświadczeniem i wykorzystywać globalne pomysły, by minimalizować wpływ na środowisko. Pokazała również kilka przykładów ekologicznych rozwiązań stosowanych w prowadzonych projektach, jak chociażby panele fotowoltaiczne, wykorzystanie wody deszczowej, czy certyfikowanie budynków według norm BREEAM.

Grzegorz Wojciechowski z Saint-Gobain podkreślił, że wszyscy odpowiedzialni gracze, w tym biznes, muszą brać udział w transformacji. Jesteśmy odpowiedzialni, by edukować pracowników i społeczeństwo w zakresie zrównoważonego rozwoju. 

Uczestnicy debaty zgodnie stwierdzili, że pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej, wojny w Ukrainie i niestabilności na rynkach konieczne jest inwestowanie w innowacje, gdyż dziś rozwój biznesu jest tożsamy z dbałością o środowisko, klientów i pracowników. Ważna jest przy tym edukacja na różnych poziomach, zaczynając od swoich pracowników i kończąc na całym społeczeństwie.

Zachęcamy do przeczytania relacji z debaty na stronie CCIFP >>> lub na portalu forsal.pl >>>.

Obejrzyj również krótką animację przedstawiającą najważniejsze inwestycje naszych partnerów na IMPACT oraz galerię zdjęć z francuskiej obecności CCIFP, Nexity Polska, L'Oréal oraz Grupy Saint-Gobain w Polsce, wraz z marką Saint-Gobain Norton na IMPACT 2023 w Poznaniu. 

TUTAJ

Organizator Café France 2023

Partnerzy Café France 2023

Partner wspierający 2023

IMPACT'23

Newsroom IMPACT - wszystkie aktualności

Poprzednie edycje Forum Ekonomicznego - nasza obecność

Podsumowanie obecności w 2022 roku

Podsumowanie obecności w 2021 roku

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!