Aktualności firm stowarzyszonychPartnerzy

Badanie opinii ekspatów mieszkających w Polsce – zaproszenie do udziału

<p style="text-align: justify;">Z początkiem marca rozpoczyna się międzynarodowe badanie o nazwie „Expat Explorer”. Służy ono zebraniu opinii osób, które mieszkają i pracują poza krajem swojego pochodzenia, tzw. ekspatów, na temat warunków życia w lokalizacjach, w których przebywają.  Badanie to ma na celu stworzenie rankingu krajów, które oferują najlepsze warunki życia i pracy dla obcokrajowców. Ankieta ta jest prowadzona co roku, w ubiegłorocznej edycji w czołówce rankingu znalazły się Singapur, Nowa Zelandia i Szwecja.</p>

>

Jak dot?d, Polska nie była uwzględniana w tym rankingu, ze względu na zbyt mał? liczbę mieszkaj?cych   tu ekspatów , którzy brali udział w ankiecie w poprzednich latach. Chcielibyśmy, aby w tym roku Polska pojawiła się w tym zestawieniu i dlatego pragniemy zaprosić Pani?/Pana do udziału w tym badaniu. W 2015 roku ankietę wypełniło prawie 22 tys. osób z różnych stron świata.

Badanie ma formę anonimowej internetowej ankiety w języku angielskim, której wypełnienie zajmuje kilka minut. Link do ankiety przesyłam poniżej. Ankieta będzie dostępna do 17 kwietnia 2016 roku, zachęcam do podzielenia się Pani/Pana opini? na temat warunków życia i pracy w Polsce. Jeżeli w Pani/Pana otoczeniu s? osoby, które również mogłyby podzielić się przemyśleniami na ten temat, będę wdzięczna/wdzięczny za przekazanie im informacji o ankiecie – jest otwarta dla wszystkich ekspatów.

>>> link do badania <<<

Po przeanalizowaniu badania, powstanie raport podsumowuj?cy wyniki, który chętnie Pani/Panu udostępnię, jeżeli będzie Pani/Pan zainteresowana/y zapoznaniem się z wnioskami z badania. Publikacja raportu planowana jest na wrzesień 2016, w momencie, gdy będzie gotowy, z chęci? prześlę go do Pani/Pana. Mamy nadzieję, że lektura tego raportu będzie dla Pani/Pana okazj? do porównania Pani/Pana opinii na temat Polski z opiniami innych ekspatów dotycz?cymi życia w tym i w innych krajach. Być może wyniki będ? pomocne dla Pani/Pana w wyborze kolejnej zawodowej destynacji. Dla nas jest to możliwość poznania opinii pracowników zagranicznych firm na temat naszego kraju i innych lokalizacji na świecie, w których działaj? placówki HBSC.

Z góry dziękuję za rozważenie udziału w tym badaniu oraz za czas poświęcony na wypełnienie ankiety.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin