Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Zwycięzcy konkursu Tech Minds rozwijają polską edukację

Poznaliśmy przyszłych liderów cyfrowych technologii. Kapituła konkursu Tech Minds wyłoniła 3 zwycięskie drużyny. Na zespoły czekają trzy granty po 25 tys. złotych, po jednym z każdej kategorii: szkoła podstawowa, szkoła średnia, uczelnia wyższa. Finaliści otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 5 tys. złotych oraz nagrody merytoryczne i rzeczowe. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest odpowiedzialne wykorzystanie technologii w celu wspierania edukacji. Organizatorem Tech Minds jest firma doradcza PwC Polska, partnerem głównym CIONET, partnerami konkursu są Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, a patronat technologiczny objęły Microsoft, Google Cloud, AWS, Salesforce i SAP.

 

“Młodzi liderzy w konkursie Tech Minds pokazują, że edukacja i technologia to potężne narzędzia społecznej zmiany. 120 zespołów, 10 finalistów, 3 zwycięskie projekty - każdy z nich to krok naprzód w odpowiedzialnym wykorzystaniu technologii. Z roku na rok wybór, którego kapituła musi dokonać jest coraz trudniejszy, przede wszystkim z uwagi na wyrównany i wysoki poziom zespołów. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać te innowacyjne umysły, które nie tylko odpowiadają na wyzwania współczesnego świata, ale również budują lepszą przyszłość dla nas wszystkich” – mówi Ewelina Niewińska, dyrektor PwC Polska ds. Marketingu i Rozwoju Biznesu.

 

Kapituła składa się z liderów cyfryzacji, dyrektorów ds. informatyki i członków zarządów ds. Technologii dużych organizacji, w których rozwiązania cyfrowe pełnią bardzo ważną funkcję w procesach biznesowych. Są wśród nich między innymi: Jarosław Hermann, członek zarządu w Banku Millennium; Bożena Leśniewska, wiceprezeska zarządu ds. rynku biznesowego, Orange Polska; Sławomir Soszyński, wiceprezes ING Bank Śląski; Lucyna Michniewicz-Ślaska, CIO, VOX Capital Group; Andrzej Grochowalski, CIO, Leroy Merlin; Michał Plechawski, dyrektor zarządzający ds. informatyki i technologii w mBanku; Piotr Kiszkiel, dyrektor IT, Rossmann; Konrad Kobylecki, CIO, Netia S.A.; Paweł Grabowski, dyrektor rozwiązań bezobsługowych, Żabka Future; Tomasz Grabowski, CTO, członek zarządu, Agora; Piotr Grzywacz, dyrektor kanału partnerskiego Microsoft Polska; Krzysztof Kręcikij, Regional Director Enterprise Software Sales, Salesforce; Andrzej Horawa, Dyrektor rynku Enterprise na Europę Środkowo-Wschodnią Amazon Web Services; Dorota Zaremba, wiceprezes i dyrektor sprzedaży, SAP Polska; Beata Galas, Członkini Rady Nadzorczej Teach for Poland, Business Development DoxyChain; Bartosz Górczyński, Managing Partner, CIONET; Anna Sieńko, PwC IT Services Supervisory Board Member; Mariusz Chudy, CEE Cloud & Digital Leader PwC Polska; Marek Młyniec, partner PwC Polska, Technology Consulting Leader; Ewelina Niewińska, Marketing and Business Development Director, PwC Polska; Maciej Kawecki, Prezes Instytutu Lema, Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie; Jędrzej Witkowski, Prezes Zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej, Iwona Brzózka-Złotnicka, prezeska zarządu, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Nataniel Brożnowicz, współzałożyciel startupu Maturalni oraz twórca największego edukacyjnego kanału na TikToku; Maksymilian Paczyński, Zwycięzca 2 edycji konkursu Tech Minds.

 

Zwycięzcy 3. edycji konkursu Tech Minds:

 

Szkoły podstawowe

Koło Naukowe Elektroniki i Informatyki z Knurowa z projektem “Międzyszkolne Zawody Rakiet Pneumatycznych” - pomysł zakłada przygotowanie międzyszkolnych mistrzostw rakiet pneumatycznych i promocję praktycznej nauki przedmiotów ścisłych wśród uczniów szkół podstawowych.

 

“Każdy uczeń będzie mógł wykonać doświadczenie z lotu jego rakiety za pomocą wyrzutni pneumatycznych. Będzie to możliwe dzięki miniaturowym komputerom wielkości monety 20 gr, które budujemy w naszym kole naukowym. Całość w formie zawodów międzyszkolnych będzie dodatkowo rywalizacją międzyszkolną integrującą młodzież. Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach polskich i zagranicznych, ale nigdzie nie nauczyli się tak wiele jak podczas Tech Minds tego wydarzenia. Szkolenia przed konkursem dały nam bardzo dużo wiedzy, jak się przygotować do finałów. To jest to, czego młodzi ludzie powinni doświadczyć, by w przyszłości z sukcesami wkraczać w dorosłe życie” - mówi Donat Dubiel, założyciel i opiekun Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki.

 

Szkoły średnie

“Robot Alan” - projekt z Technikum dla Niewidomych w Laskach, zespół postawił sobie za zadanie zbudowanie humanoidalnego mobilnego i interaktywnego robota wyposażonego w sztuczną inteligencję i rozpoznawanie obrazu. Robot będzie rezydował w szkole dla dzieci niewidomych w Laskach.

 

Udział w konkursie Tech Minds to dla nas niezwykła podróż, która wiele w nas zmieniła. Zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie z wielu dziedzin dzięki wsparciu warsztatowemu oferowanemu przez PwC. Nauczyliśmy się kreatywnej współpracy i wytrwałości w rozwiązywaniu problemów technicznych. Poznaliśmy swoje mocne strony, pokonując różnego typu bariery. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza praca i zaangażowanie zostało docenione grantem” - mówi Hanna Stachera, nauczycielka z Technikum w Laskach.

 

Uczelnie wyższe

“Anatomiczny interaktywny modeling 3D” - projekt stworzony przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum Kraków. Wirtualizacja rzeczywistych preparatów prosektoryjnych w postaci prosto odtwarzalnych interaktywnych modeli 3D, z możliwością ich utrwalenia wykorzystując drukowanie 3D.

 

Czujemy się zaszczyceni, że nasza praca została doceniona przez czołowe środowisko biznesowe. Wygrana przyczyni się do szerzenia projektu na większą skalę i dotarcia do każdego zainteresowanego praktyczną nauką anatomii w nowoczesny i interaktywny sposób. Uważamy, że niezależnie od uczelni każdy kształcący się lekarz i nie tylko powinien mieć równe możliwości dydaktyczne, co chcemy osiągnąć naszą działalnością” – mówi Weronika Michalik, członkini zwycięskiego zespołu i studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

 

Dodatkowo, nagroda publiczności została przyznana zespołowi “Robot Alan”.

 

Wyniki konkursu grantowego Tech Minds dostępne są na stronie: https://www.pwc.pl/pl/tech-minds.html

 

Informacje o PwC Polska

W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 151 państwach. Zatrudniamy ponad 364 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku, Warszawie i Lublinie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają niemal 7000 osób, w tym niemal 2000 w zespołach technologicznych.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!