Izba

Zmiana trybu pracy CCIFP w kontekście wytycznych związanych z pojawieniem się koronawirusa w Polsce

W związku z pojawieniem się w Polsce koronawirusa COVID 19, Francusko-Polska Izba Gospodarcza podjęła działania prewencyjne, które mają zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa. W nawiązaniu do oficjalnych zaleceń GIS oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów, partnerów i pracowników, Francusko-Polska Izba Gospodarcza zdecydowała się zmienić tryb pracy na zdalny.

Wszyscy pracownicy CCIFP pozostają w pełni dostępni pod mailem i telefonem, istnieje także możliwość umówienia spotkań na zasadzie wideo/telekonferencji. Bezpośrednie namiary do pracowników CCIFP znajdą Państwo tutaj >>>

Biuro CCIFP pozostaje tymczasowo zamknięte, a planowane w najbliższym okresie spotkania odbędą się w innym terminie. O wszystkich terminach nowych wydarzeń będziemy informować na bieżąco.
Osoby zapisane na spotkanie, które zostanie anulowane zostaną poinformowane o tym fakcie drogą mailową.

Przepraszamy za niedogodności i liczymy na Państwa zrozumienie.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do stosowania podobnych działań prewencyjnych, zmierzających do ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. Wszystkie wytyczne oraz najważniejsze zalecenia znajdą Państwo w oficjalnych komunikatach Głównego Inspektoratu Sanitarnego >>>

 

 

Jednocześnie przypominamy o podstawowych zasadach higieny i organizacji pracy, które ograniczają ryzyko zakażenia wirusami, takimi jak grypa, czy koronawirus.

 • Unikaj bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi lub wykazującymi objawy chorób układu oddechowego, takie jak kaszel i kichanie. Wskazane jest utrzymanie odległości co najmniej 1 metra.
 • Myj ręce często i dokładnie (20 sekund) wodą z mydłem lub używaj żelu antybakteryjnego na bazie alkoholu.
 • Staraj się nie dotykać okolic oczu, nosa, ust, gdyż w ten sposób najłatwiej przenosić wirusy.
 • Unikaj dzielenia się jedzeniem i piciem.
 • Czyść i dezynfekuj używane przedmioty i powierzchnie, szczególnie miejsce pracy m.in. zostawiaj porządek na biurku, sprzątaj przed wyjściem naczynia i kubki.
 • W przypadku pojawienia się objawów choroby (kaszel, katar, gorączka), bezwzględnie pozostań w domu i skonsultuj się z lekarzem.
 • W trakcie kaszlu czy kichania zasłaniaj usta i nos chusteczką jednorazową, lub przedramieniem. Nie kichaj w otwarte dłonie.

Dodatkowo:

 • Zalecane jest unikanie wszelkiego kontaktu fizycznego przy powitaniu (brak uścisku dłoni)
 • Pracownicy powracający z podróży służbowej, w przypadku gdy wracają z rejonów zagrożonych wirusem COVID – 19, przez 14 dni licząc od dnia powrotu, powinni pozostać w domu i pracować zdalnie (jeśli jest taka możliwość).
 • Należy ograniczyć podróże służbowe do niezbędnego minimum, uprzywilejowując przy tym rozwiązania cyfrowe (telekonferencje, etc.).
 • Pracownicy wybierający się na urlop powinni poinformować przełożonych i współpracowników dokąd jadą.

Więcej informacji i dodatkowe zalecenia:

https://informacje.pan.pl/index.php/informacje/materialy-dla-prasy/2905-koronawirus-sars-cov-2-i-choroba-covid-19-co-musisz-wiedziec

https://gis.gov.pl/

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!