Izba

Porozmawiajmy o przyszłości. Co nas czeka w 2040 roku w kontekście zmian klimatu? Scenariusze dla gospodarki, społeczeństwa, państwa

Zapraszamy Państwa na wyjątkową debatę ekspercką o możliwych scenariuszach dla Polski, społeczeństwa i biznesu na rok 2040 w obliczu zmian klimatu.

15 grudnia o godzinie 15:00, w siedzibie CCIFP odbędzie się wyjątkowa debata ekspercka. 

Porozmawiajmy o przyszłości. Co nas czeka w 2040 roku w kontekście zmian klimatu? Scenariusze dla gospodarki, społeczeństwa, państwa.

Zapraszamy Państwa do podróży w czasie. Przenieśmy się do roku 2040 i zobaczmy co czeka nas, jako społeczeństwo, ale także biznes za niecałe dwadzieścia lat. Czy uda się zmienić miks energetyczny naszego kraju? Czy z taśmy produkcyjnej zjedzie kolejny polski samochód elektryczny, a panele fotowoltaiczne zagoszczą na większości polskich dachów? Czy świat podejmie wspólne działania i wprowadzi rozwiązania realnie zbliżające nas do celów wyznaczonych przez porozumienie paryskie? A może jednak zrealizuje się czarny scenariusz i należy jedynie przygotować się na kolejne wzrosty temperatur, zalewanie najniżej położonych terenów, wymieranie kolejnych gatunków i migracje klimatyczne setek tysięcy ludzi?

W debacie ekspertów i praktyków z firm chcemy porozmawiać o perspektywach dla Polski i świata, a także przyjrzeć się działaniom, które już teraz są podejmowane dla ratowania planety. Czy są one wystarczające? Czy mają one realny wpływ na sytuację? Czy możliwa jest międzynarodowa mobilizacja na poziomie społeczeństw, państw, ale też biznesu, by móc z optymizmem patrzeć w przyszłość? Jaka jest rola państwa, a jaka biznesu i przedsiębiorstw w procesie zmian?

W debacie udział wezmą:

  • Marta Anczewska, Energy Policy Coordinator w Climate Action Network (CAN) Europe
  • Kacper Nosarzewski, Partner 4CF, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością
  • Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel i Dyrektor Wykonawczy w UN Global Compact Network Poland
  • Izabela Rakuć-Kochaniak, Prezes Fundacji Veolia
  • Jacek Hutyra, Orange Polska Climate Officer

Debatę poprowadzi dziennikarz Paweł Oksanowicz.

W trakcie spotkania ogłoszone również zostaną wyniki najnowszej edycji badania CSR w praktyce - barometr CCIFP, na temat zaangażowania firm w działania CSR, a szczególnie kwestie dotyczące ochrony klimatu. 

Będzie to również doskonała okazja do nawiązania nowych relacji i rozmowy z ekspertami.

WEŹ UDZIAŁ >>>

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!