Networking

Prezentacja wyników Barometru CSR w praktyce - debata ekspercka o klimacie

siedziba CCIFP, Al. Jerozolimskie 93, 02-001, Warszawa, Polska
See on map

Język :
polski

Cena : bezpłatne

Passé

L'événement est terminé.

Na wydarzeniu poznacie najnowsze wyniki badania CSR w praktyce, posłuchacie debaty ekspertów na temat zmian klimatu oraz nawiążecie nowe relacje.

Jak zmieniło się podejście do CSR w działaniach i polityce firm? Które obszary są najważniejsze? Jakie projekty realizują firmy i w jaki sposób są one finansowane i zarządzane? Na te wszystkie pytania odpowiemy w trakcie spotkania, na którym zaprezentujemy wyniki szóstego już badania CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

W tym roku ankieta została poszerzona o pytania dotyczące działań prowadzonych w obszarze ochrony klimatu. Chcemy sprawdzić, jak ważny jest to temat dla przedsiębiorców, a także jakie cele stawiają firmy na najbliższe lata jeśli chodzi o redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Zaprezentujemy również wyniki badania prowadzonego przez Havas Media Group Polska wśród konsumentów, na temat oczekiwań wobec biznesu w kontekście zrównoważonego rozwoju oraz walki ze zmianami klimatu.

W drugiej części spotkania zaprosimy Państwa na debatę ekspertów i praktyków z firm.

Temat: Porozmawiajmy o przyszłości. Co nas czeka w 2040 roku w kontekście zmian klimatu? Scenariusze dla gospodarki, społeczeństwa, państwa.

Zapraszamy Państwa do podróży w czasie. Przenieśmy się do roku 2040 i zobaczmy co czeka nas, jako społeczeństwo, ale także biznes za niecałe dwadzieścia lat. Czy uda się zmienić miks energetyczny naszego kraju? Czy z taśmy produkcyjnej zjedzie kolejny polski samochód elektryczny, a panele fotowoltaiczne zagoszczą na większości polskich dachów? Czy świat podejmie wspólne działania i wprowadzi rozwiązania realnie zbliżające nas do celów wyznaczonych przez porozumienie paryskie? A może jednak zrealizuje się czarny scenariusz i należy jedynie przygotować się na kolejne wzrosty temperatur, zalewanie najniżej położonych terenów, wymieranie kolejnych gatunków i migracje klimatyczne setek tysięcy ludzi?

W debacie ekspertów i praktyków z firm chcemy porozmawiać o perspektywach dla Polski i świata, a także przyjrzeć się działaniom, które już teraz są podejmowane dla ratowania planety. Czy są one wystarczające? Czy mają one realny wpływ na sytuację? Czy możliwa jest międzynarodowa mobilizacja na poziomie społeczeństw, państw, ale też biznesu, by móc z optymizmem patrzeć w przyszłość? Jaka jest rola państwa, a jaka biznesu i przedsiębiorstw w procesie zmian?

W debacie udział wezmą:

  • Marta Anczewska, Energy Policy Coordinator w Climate Action Europe
  • Kacper Nosarzewski, Partner 4CF, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością
  • Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel i Dyrektor Wykonawczy w UN Global Compact Network Poland
  • Izabela Rakuć-Kochaniak, Prezes Fundacji Veolia
  • Jacek Hutyra, Orange Polska Climate Officer

Debatę poprowadzi dziennikarz Paweł Oksanowicz

Na koniec zaprosimy Państwa na nieformalną część networkingową, która będzie okazją do wymiany kontaktów i nawiązywania nowych relacji przy lampce wina.

Zaprosiliśmy również zaprzyjaźnioną Fundację „Tęczowy dom”, która pomaga w opiece nad niewidomymi i słabowidzącymi osobami z niepełnosprawnościami. Jej wolontariusze i podopieczni przygotowali świąteczne dekoracje, które będziecie mogli Państwo nabyć w trakcie eventu pomagając w realizacji celów statutowych Fundacji.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

KONTAKT: Mariusz Kielich, mariusz.kielich(@)ccifp.pl, tel 507 121 269

Procedury bezpieczeństwa:

W spotkaniu udział mogą wziąć tylko osoby, które posiadają zaświadczenie o zaszczepieniu przeciwko COVID19 pełną dawką lub okażą negatywny wynik testu na COVID19, wykonany nie później niż 48 godzin przed spotkaniem.

Partnerzy Badania CSR w praktyce - barometr CCIFP

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!