Podsumowanie wydarzeń

Ponad 280 tys pln zebranych w dniu Gali CCIFP na pomoc Ukrainie

W piątek 27 maja odbyła się doroczna Gala CCIFP. Tym razem goście mieli okazje uczestniczyć w aukcji unikatowych przedmiotów na rzecz Ukrainy.

Ponad 300 gości uczestniczyło w uroczystej Gali CCIFP, która odbyła się w hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli polsko-francuskiego biznesu, prezesów największych firm francuskich obecnych w Polsce, ludzi kultury, polityki, sportu oraz mediów. 

Gala ma swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. Jest to przede wszystkim okazja do spotkania w gronie polsko-francuskiego biznesu i możliwość osobistego poznania prezesów największych francuskich firm w Polsce.

W tym roku, w związku z tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie, zadecydowaliśmy o zmianie formuły. W trakcie wieczoru została przeprowadzona aukcja unikatowych przedmiotów, przekazanych nam przez wyjątkowych ludzi świata sportu, francuskiej kuchni, artystów i firmy, które goście Gali mieli okazję wylicytować.

Dziękujemy każdemu za udział w aukcji oraz gratulujemy wygranym! Do tej pory, zarówno w trakcie aukcji, jak i poprzez indywidualne wsparcie osób i firm udało nam się zebrać ponad 280 000 zł, które zostaną przeznaczone na pomoc ukraińskim uchodźcom realizowaną przez Polską Akcję Humanitarną, a także na zakup karetek pogotowia dla ukraińskich miast organizowany przez Doradców Handlu Zagranicznego Francji. 

Przypominamy, że zbiórka jest nadal otwarta i mają Państwo możliwość do dołączenia do tego szczytnego celu. WIĘCEJ INFORMACJI O MOŻLIWOŚCIACH WSPARCIA >>>.

W trakcie Gali wręczyliśmy także nagrody „Grand Prix CCIFP” w trzech kategoriach. Przedsiębiorcą roku został pan Gregoire Nitot, CEO firmy Sii Polska. Statuetkę w kategorii "Najlepszy start-up" odebrał pan Maxime Polesello, CEO firmy SINTERIT z Krakowa, natomiast w kategorii "Działania CSR" zwyciężyła firma BNP Paribas Bank Polska.

Tegoroczne Grand Prix CCIFP, to już drugie wyróżnienie dla firmy Sii przyznawane przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą. Po raz pierwszy firma otrzymała statuetkę w 2008, kiedy to zatrudniała 100 osób i posiadała dwa oddziały w Polsce. Dzisiaj firma zatrudnia ponad 7 000 pracowników w 16 oddziałach w całej Polsce, a jej obroty przekroczyły miliard złotych.

SINTERIT to polsko-francuski producent innowacyjnych drukarek 3D. W 2014 roku firma wprowadziła na rynek pierwszą na świecie kompaktową drukatkę 3D SLS, dzięki czemu zyskała znaczną pozycję na rynku i zatrudnia w tym momencie 100 pracowników, a jej produkty docierają do ponad 50 krajów na całym świecie.

BNP Paribas Bank Polska S.A. jest laureatem prestiżowych nagród, takich jak listki CSR przyznawane przez tygodnik Polityka i zajmuje najwyższe miejsca w rankingu firm odpowiedzialnych społecznie. W ich strategię biznesową bardzo mocno wpisane są działania CSR, które realizowane są konsekwentnie od wielu lat, na wielu płaszczyznach. Widać to również w portfolio oferowanych produktów, które wspierają zrównoważony rozwój.

Dla gości uczestniczących w Gali zaśpiewała Natasza Urbańska, a uroczystą kolację przygotował szef kuchni La Bresserie Moderne i hotelu Sofitel Paweł Kałuski, której towarzyszyły wyborne wina wyselekcjonowane przez uznanego sommeliera. 

Po części oficjalnej zaprosiliśmy uczestników na parkiet, a także na wyborne sery ufundowane przez E. Leclerc Ursynów, bufet deserowy oraz do barów przygotowanych przez Wyborowa Pernod Ricard.

Dziękujemy partnerom wydarzenia:

Partner główny

Partner specjalny

Partnerzy brązowi

Partnerzy medialni

Partnerzy strategiczni

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!