Izba

Charytatywna zbiórka na rzecz UKRAINY - zbieramy na karetki pogotowia i działania PAH

Dołącz do zbiórki, z której środki pomogą w zakupie karetek pogotowia dla Ukrainy i wesprą działania prowadzone przez Polską Akcję Humanitarną.

 Szanowni Państwo, drodzy członkowie CCIFP,

Od początku trwania wojny w Ukrainie Francusko-Polska Izba Gospodarcza angażuje się w pomoc dla Ukrainy. Ułatwialiśmy kontakty pomiędzy firmami, a potrzebującymi i dzieliliśmy się informacjami na temat możliwości wsparcia, czy nowych regulacji prawnych zarówno dla uchodźców, jak i przedsiębiorców. Włączyliśmy się również w prace legislacyjne, by uprościć proces przekazywania darowizn pieniężnych, czy rzeczowych.

Teraz przyszła pora na kolejny krok. Walne Zgromadzenie CCIFP w dniu 21 kwietnia zadecydowało o przekazaniu przez CCIFP 100 000 pln na wsparcie dla Ukrainy. Pieniądze te chcemy w połowie przekazać na zakup ambulansów, który koordynują Doradcy Handlu Zagranicznego Francji, a w połowie na działania pomocowe prowadzone przez Polską Akcję Humanitarną.

Tym samym chcemy zachęcić również i Państwa, zarówno firmy, jak i osoby prywatne do dołączenia do tych inicjatyw i wpłacania kolejnych środków na rzecz pomocy Ukrainie. 

Jak dołączyć do akcji?

Wybierz cel, który chcesz wesprzeć i postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

Zakup KARETEK POGOTOWIA dla Ukrainy.
Zbiórka organizowana przez Doradców Handlu Zagranicznego Francji (CCE).

Jeśli chcesz wesprzeć zbiórkę pieniędzy na zakup KARETEK POGOTOWIA. Prosimy o dokonanie wpłaty na jedno z poniższych kont:

Dla firm posiadających siedzibę w Polsce lub osób prywatnych, które chciałyby odliczyć przekazaną darowiznę od podatku, wpłat należy dokonywać na konto Fundacji Entraide podając w tytule przelewu: Action Ukraine CCEF - CCIFP.  

Posiadacz: FUNDACJA ENTRAIDE
Waluta: PLN
IBAN: PL93109025900000000144163603
Kod SWIFT banku: WBKPPLPP
Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.
Adres banku: al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa, Polska

Dla firm posiadających siedzibę we Francji, które chciałyby skorzystać z możliwości odliczenia darowizny od podatku we Francji, wpłaty należy dokonać na konto siedziby głównej Doradców Handlu Zagranicznego we Francji, podając w tytule przelewu: Ukraine Comité Pologne – CCIFP

Les CCE, 22 av FD Roosevelt BP 303, 75365 Paris Cedex 08
BIC (Banque Transatlantique): CMCIFRPP
Iban: FR76 3056 8199 2600 0141 7150 380

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących celu zbiórki, a także kwestii przeprowadzenia transakcji prosimy o kontakt z koordynatorem projektu panem Michel Marbot, Sekretarzem Generalnym CCE, +48 508 037 111, michel.marbot(@)gmail.com.

Działania POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ prowadzone na rzecz Ukrainy i uchodźców, zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie.

Jeśli chcesz wesprzeć zbiórkę pieniędzy na rzecz POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ. Prosimy o dokonanie wpłat poprzez specjalnie utworzoną skarbonkę na stronie:

 

https://www.siepomaga.pl/ccifp-ukraina >>>

 

Dokonane darowizny trafią bezpośrednio do Polskiej Akcji Humanitarnej. Jeśli chcą Państwo podpisać umowę darowizny, przed wykonaniem przelewu należy napisać na adres darowizny@siepomaga.pl z dopiskiem CCIFP Solidarni z Ukrainą, akcja organizowana przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą. Po podpisaniu umowy będą mogli Panstwo wykonać przelew na dane dostępne na stronie https://www.siepomaga.pl/ccifp-ukraina.

Osoba kontaktowa w PAH: Alicja Smotryś, Polska Akcja Humanitarna, +48 517 620 350, alicja.smotrys(@)pah.org.pl.

Zebrane środki pomogą w realizacji działań prowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną, takich jak:

  • Transport żywności i środków higieny do wielu miast Ukrainy
  • Wsparcie psychologiczne w Ukrainie i w Polsce
  • Punkty pomocowe na przejściach granicznych
  • Wsparcie punktów recepcyjnych i lokalnych samorządów
  • Wsparcie żywnościowe
  • Szkolenia dla nauczycieli i wsparcie edukacyjne

Więcej informacji o prowadzonych działaniach >>>

Zachęcamy wszystkie firmy, a także osoby indywidualne do dołączenia do akcji i przekazania pieniędzy na realizację jednego z powyższych celów!

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!