Environnement & Energie

Podsumowanie spotkania Komitetu ESG CCIFP

Członkowie CCIFP zainteresowani obszarem zrównoważonego rozwoju wzięli udział 18 października w spotkaniu Komitetu ESG. Rozmawialiśmy o głównych celach i wyzwaniach na najbliższe miesiące. Komitet ESG stanowi parasol dla czterech ścieżek tematycznych, które dotychczas realizowały swoją działalność w formie odrębnych komitetów: CSR, elektromobilność, transformacja energetyczna i zrównoważone budownictwo. Jako platforma wymiany wiedzy i doświadczeń komitet jest miejscem spotkań z ekspertami, liderami opinii i przedstawicielami administracji mających na celu omówienie bieżących wyzwań i propozycji legislacyjnych. Podczas spotkania podsumowaliśmy dotychczasowe działania i najważniejsze postulaty związane z transformacją energetyczną, które zostały zawarte w Białej Księdze CCIFP.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli przedstawiciele CEC Group: Przemysław Hofman, dyrektor praktyki Sustanability & Manufacturing i Monika Serżysko, Senior Consultant Sustanability & Manufacturing. Podsumowali sytuację po wyborach parlamentarnych, analizując wyniki wyborcze i procedury powyborcze zmierzające do utworzenia nowego rządu. Spotkanie było okazją do rozważań, jak może wyglądać polityka energetyczna w czasie rządów koalicyjnych. Eksperci CEC podsumowali zasadnicze kwestie związane z sektorem energii, transformacją energetyczną i dekarbonizacją, które będą kluczowe dla rządu koalicyjnego. W agendzie spotkania znalazła się także kwestia energetycznych spółek skarbu państwa, jak również kroki zmierzające do rozwoju narzędzi OZE i efektywności energetycznej w kontekście usunięcia barier regulacyjnych.

Kolejne spotkania Komitetu ESG będą odbywać się cyklicznie w drugi wtorek każdego miesiąca o godz. 14.00 w siedzibie CCIFP. Następne spotkanie zaplanowane jest na 14 listopada 2023 r., godz. 14.00. W agendzie:

  • Monitoring legislacyjny: mec. Sandra Sekuła-Barańska, Head of ESG & Environment Protection Department, Bird & Bird Szepietowski i wspólnicy sp.k.
  • Projektowanie w technologii BIM: Benoit Bordais, Managing Partner, SXD Polska.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.
 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!