Webinar  •  Networking  •  Szkolenie

WEBINAR PO POLSKU: Szczególne rozwiązania podatkowe w dobie kryzysu epidemiologicznego

Język : polski

Cena :
Wydarzenie bezpłatne dla przedstawicieli firm stowarzyszonych
Link do udziału w webinarze zostanie przesłany wraz z potwierdzeniem rejestracji.

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Zapraszamy na webinarium, gdzie omówimy rozwiązania podatkowe proponowane w czasie obecnego kryzysu epidemiologicznego.

 

Spowodowana wybuchem pandemii koronawirusa sytuacja zmieniła sposób funkcjonowania społeczeństw. Dotyczy to również sfery gospodarczej. Rządy państw dotkniętych kryzysem podejmują starania, aby skutki obecnej sytuacji ograniczyć najbardziej jak to jest możliwe. Takie działania zapowiedział również polski rząd. Został opublikowany projekt ustawy, która wprowadza szereg rozwiązań mających przeciwdziałać skutkom recesji i wspierać przedsiębiorców. Projekt zawiera  m.in. propozycje w zakresie podatków. I temu zagadnieniu poświęcona będzie pierwsza część webinarium. W drugiej części odniesiemy się do tych rozwiązań, które już funkcjonują w obowiązujących przepisach, ale nie doczekały się uregulowania w ww. projekcie, a są istotne dla działalności przedsiębiorstw w sytuacjach kryzysowych. W szczególności omówimy możliwości i warunki występowania o umorzenie podatków, zwolnienia się z odpowiedzialności za niewykonanie zobowiązań podatkowych, rozliczania nadzwyczajnych kosztów i strat związanych  m.in. z niewykonaniem umów. W trakcie prezentacji postaramy się przekazać jak najwięcej informacji praktycznych, które będą mogły być wykorzystane w ramach bieżącej działalności i planowania rozwiązań na przyszłość.

 

Webinarium nie jest przeznaczone dla pracowników kancelarii prawnych oraz firm podatkowych. Przepraszamy za ewentualne niedogodności z tym związane i dziękujemy za zrozumienie.

 

Prelegenci:

Zbigniew Marczyk, counsel, radca prawny

Joanna Fiema – Kurek, associate, radca prawny,

Jan Starybrat – associate, adwokat,

Andrzej Dębiec – partner, radca prawny

 

UWAGA - spotkanie dedykowane jest wyłącznie przedstawicielom firm stowarzyszonych w CCIFP. Po weryfikacji każdej osoby zgłoszonej poprzez formularz zapisu CCIFP zastrzega sobie prawo do przesłania potwierdzenia udziału jedynie osobom reprezentującym firmy stowarzyszone. 

Hogan Lovells

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!