Webinar

WEBINAR PO ANGIELSKU: Rozwiązywanie sporów podczas pandemii

Język : angielski

Cena :
Wydarzenie bezpłatne dla przedstawicieli firm stowarzyszonych
Link do udziału w webinarze zostanie przesłany w osobnej wiadomości po potwierdzeniu rejestracji.

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Jak rozwiązywać spory kiedy nie działają sądy? Mediacje są doskonałym narzędziem nie tylko dla sporów już zawisłych w sądzie. Zapraszamy!

 

Jak rozwiązywać spory kiedy nie działają sądy? Gdzie udać się po pomoc w związku z zaistniałym sporem - czy to w relacji z kontrahentem spółki czy konfliktem wewnątrz przedsiębiorstwa - w tym szczególnym czasie?

A co ze sporami już zawisłymi przed sądem? Te i inne pytania niewątpliwie zadają sobie przedsiębiorcy w tym trudnym dla gospodarki i biznesu czasie. 

Dotknięci takim problemem przedsiębiorcy przeglądają swoje kontrakty w poszukiwaniu klauzul związanych z siłą wyższą czy nadzwyczajnymi sytuacjami. A ponieważ umowy pisze się na ciężkie czasy niewątpliwie, w niejednej umowie znajdą tego rodzaju klauzule i je zastosują. Pozostaje jednak pytanie jak rozwiązywać spory w sytuacji, w której nie działają sądy, a strony umówiły się na rozstrzyganie ewentualnych konfliktów przez właściwy sąd powszechny. Co mają zrobić przedsiębiorcy, których sprawy już zawisłe w sądach są właśnie odwoływane i (pewnie) trafią na koniec kolejki w już i tak przeciążonych sprawami sądach?

 

Odpowiedzią na te i inne pytania mogą okazać się alternatywne metody rozwiązywania konfliktów (ang. Alternative Dispute Resolution), w tym mediacje.

Mediacje są zaś doskonałym narzędziem nie tylko dla sporów już zawisłych w sądzie, ale i takich które się „tlą”. Możemy je zastosować w stosunkach zewnętrznych spółki (mediacje gospodarcze) lub też w przypadku sporów wewnętrznych (mediacje wewnątrzorganizacyjne).

 

Te i inne zagadnienia poruszymy podczas webinaru poświęconego rozwiązywaniu sporów w czasie pandemii.

 

Prowadzący:

dr Ewelina Stobiecka, koordynator Międzynarodowego Centrum Mediacji oraz partner zarządzający w kancelarii TaylorWessing oraz Izabnela Salicka, mediator MCM, mediator wewnątrzorganizacyjny, interwenient kryzysowy i facylitator dialogu

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!