Webinar  •  Webinar  •  Komitet Prawo

Spotkanie MCM - Kompetencje miękkie „soft skills” prawnika a procedury ADR

WARSZAWA

Język :
polski

Cena : Spotkanie jest bezpłatne dla firm stowarzyszonych CCIFP

Passé

L'événement est terminé.

Narzędzia pomocne prawnikowi w skutecznej mediacji (prawnik jako pełnomocnik i mediator).

Alternatywne metody rozwiązywania sporów wymagają od prawnika nie tyle wysoko specjalistycznej wiedzy prawniczej, co raczej umiejętności biznesowego myślenia kategoriami klienta z pominięciem własnego interesu stricte ekonomicznego. W takim bowiem schemacie myślowym, cel działań prawnika polega na jak najszybszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniu problemu, co wymaga dobrania odpowiednich narzędzi.

Mediacja gospodarcza jako jedna z alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów wymaga od prawnika wielu tzw. „miękkich” umiejętności, których niejednokrotnie im brak.

Mając na uwadze ostatnią nowelizację Kodeksu Postępowania Cywilnego oraz nowe wyzwania procesowe związane chociażby z trwającą pandemią, znaczenia i szczególnej wagi nabierają alternatywne metody rozwiązywania sporów, które wymagają właśnie od prawników szczególnych umiejętności.

Jakie umiejętności są tu kluczowe? Jak skutecznie poprowadzić mediacje?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania, które poprowadzi certyfikowany mediator gospodarczy wspólnie z coach’em biznesowym.

 

Spotkanie adresowane jest do:

- członków zarządów i właścicieli firm podejmujących strategiczne decyzji dotyczące sporów w biznesie i metod ich rozwiązywania,

- prawników wewnętrznych przedsiębiorstw,

- prawników praktyków.

 

Prowadzący: Dr Ewelina Stobiecka, koordynator MCM, radca prawny oraz Izabela Salicka, mediator MCM, coach businesowy i facylitator dialogu

Czas trwania spotkania: ok. 2 h.

Język spotkania: polski.

 

Przydatne linki

Więcej nt. Międzynarodowego Centrum Mediacji

Prowadzenie

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!