SPOTKANIA WARSZAWSKIE – „Być Kobietą w XXI wieku”

Zamek Królewski w Warszawie, plac Zamkowy 4, 00-277, Warszawa, Polska
See on map

Język :
polski / francuski (tłumaczenie symultaniczne)

Passé

L'événement est terminé.

Spotkania Warszawskie to doroczne forum francusko-polskie, które CCIFP organizuje od 2013 roku. Inspiracją do jego stworzenia były debaty odbywające się w opactwie Royaumont we Francji od 2003 roku.

Bycie kobietą, nawet w rozwiniętym państwie europejskim w roku 2019, jest ciągle wyzwaniem. Choć stanowią one połowę społeczeństwa, ich reprezentatywność na najwyższych szczeblach kariery zawodowej jest ciągle przedmiotem walki. Walki, wygrywanej czasem dzięki podjętym w niektórych państwach zdecydowanym krokom legislacyjnym i nowym regulacjom.
Jak wspierać kobiety w ich równouprawnieniu, korzystać z ich atutów i pozwalać im czerpać satysfakcje, dając pełną wolność wyboru, spełnienia zawodowego i osobistego? Jakie są oczekiwania kobiet w konfrontacji z oczekiwaniami firm, instytucji oraz państwa jako gwaranta zrównoważonego rozwoju społecznego?

WEJŚCIE NA SPOTKANIA WARSZAWSKIE ODBYWA SIĘ PRZEZ ARKADY KUBICKIEGO

 

PROGRAM WYDARZENIA >>>

 

Języki konferencji: polski i francuski (tłumaczenie symultaniczne)

Kontakt i zapisy >>>

 

 

******

Spotkania Warszawskie to doroczne forum francusko-polskie, które CCIFP organizuje od 2013 roku. Inspiracją do jego stworzenia były debaty odbywające się w opactwie Royaumont we Francji od 2003 roku. Celem Spotkań Warszawskich jest umożliwienie otwartego dialogu na najwyższym szczeblu, pomiędzy przedstawicielami środowisk politycznych, gospodarczych, artystycznych, uniwersyteckich, w taki sposób, aby każdy mógł bez skrępowania wyrazić swoje zdanie i wymienić się opiniami z pozostałymi uczestnikami. Spotkania te stały się prawdziwym pomostem pomiędzy Francją a Polską.

 

W poprzednich edycjach udział wzięli, m.in.:

 Luc Ferry, Filozof, doktor nauk politycznych, były Minister Edukacji Narodowej przemawia podczas Spotkań Warszawskich w 2018 roku
   
 Mateusz Morawiecki, Premier RP, na otwarciu Spotkań Warszawskich w 2015 roku
   
 Jacques Attali i Michał Boni na Spotkaniach Warszawskich 2014
   
 Michèle Alliot-Marie, była minister spraw wewnętrznych, obrony i spraw zagranicznych, otwiera Spotkania Warszawskie 2015

 

***

Pierwsza edycja Spotkań Warszawskich miała miejsce 16.11.2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie i w Arkadach Kubickiego. Tematem przewodnim konferencji była przyszłość dla Europy. W 2014 roku ponad 300 gości pojawiło się na Zamku Królewskim, by uczestniczyć w dyskusjach wokół pytania „Czy Europa dołączy do cyfrowego przewrotu?”. W listopadzie 2015 r. paneliści i uczestnicy pochylili się nad tematem “Czy warto być GREEN?” i rozmawiali na temat zrównoważonego rozwoju w wymiarze osobistym, społecznym, biznesowym i ponadpaństwowym. W latach 2016 – 2017 Spotkania Warszawskie się nie odbywały. Kolejna edycja odbyła się  15 czerwca 2018 roku i skupiała się na Rewolucji przemysłowej 4.0 oraz roli Sztucznej  Inteligencji.

Mapa dojazdu

WEJŚCIE NA SPOTKANIA WARSZAWSKIE ODBYWA SIĘ PRZEZ ARKADY KUBICKIEGO

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!