Konferencja i Seminarium Finanse i Podatki  •  Zarządzanie  •  Prawo

Seminarium: Spółka w sytuacji kryzysowej


Al. Jerozolimskie 93 (Nowogrodzka Square, IV piętro), Warszawa

Język : polski

Cena :
260 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 520 PLN pozostałe osoby
Osobom, które anulują swój udział w seminarium do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów seminarium. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed seminarium, koszty nie są zwracane.

L'événement est terminé. *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Władze spółki muszą być przygotowane na sytuacje kryzysowe. Na szkoleniu omówimy jak przygotować się na sytuację kryzysową, jakie kroki podejmować, aby przeciwdziałać takim sytuacjom i co robić, gdy już wystąpią.

 

Z jednej strony sytuacja kryzysowa może wystąpić, gdy spółka lub jej przedstawiciele stali się przedmiotem zainteresowania organów państwa. Członkowie spółki albo jej pracownicy mogą zostać zatrzymani i mogą im zostać postawione zarzuty karne. Pomieszczenia spółki mogą być przeszukane, a jej dokumenty i dane zatrzymane.

Z drugiej strony, spółka może także paść ofiarą przestępstwa. Z naszego doświadczenia wynika, że spółki coraz częściej padają ofiarą cyberprzestępstw – są to np. ataki ransomwarowe paraliżujące działalność spółki, kradzież danych, czy oszustwa przelewowe typu business-email compromise.

Na szkoleniu omówimy jak przygotować się na sytuację kryzysową, jakie kroki podejmować, aby przeciwdziałać takim sytuacjom i co robić, gdy już wystąpią.

 

Agenda:

I.             Spółka w orbicie prawa karnego

a.    Odpowiedzialność karna menedżerów i odpowiedzialność karna podmiotów zbiorowych

b.   Zatrzymanie i przeszukanie

c.    Przesłuchanie

II.            Spółka jako ofiara cyberprzestępstwa.

a.    Rodzaje cyberprzestępstw

b.    Compliance cyfrowy jako narzędzie zmniejszenia ryzyka cyberincydentów

c.     Sposób reagowania na cyberincydenty

 

Korzyści dla uczestników:

  • W ramach szkolenia omówimy aspekty odpowiedzialności karnej menadżerów, jak i podmiotów zbiorowych.
  • Pokażemy jak najlepiej chronić interesy spółek i ich pracowników, gdy dochodzi do zatrzymań, przeszukań siedzib, a także wezwań pracowników na przesłuchania.
  • Zilustrujemy jakie są najczęstsze rodzaje cyberprzestępstw zdarzających się w praktyce w Polsce, jak spółka może się przed nim chronić i zarządzać ryzykiem w sytuacji ich wystąpienia.

 

Grupa docelowa:  menedżerowie i prawnicy przedsiębiorstw

 

Skontaktuj się z nami

Anna Maria Piszewska, Specjalista ds. szkoleń CCIFP

anna.piszewska@ccifp.pl; tel. +48 22 521 21 44, +48 506 166 736

 

 

Partner merytoryczny

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin